banner2

İstanbul Valiliği açıkladı! Bayramda 30 bin personel görev alacak

İstanbul Valiliği, bayramda kent genelinde alınan önlemlerle alakalı açıklamada bulundu. Valilikten yapılan açıklamada bayram süresince 30 bin güvenlik görevlisinin görev yapacağı bildirildi.

Gündem 07.07.2022, 12:28 07.07.2022, 16:12
Abone ol
İstanbul Valiliği açıkladı! Bayramda 30 bin personel görev alacak

İstanbul'da vatandaşların bayramı güven içinde geçirmeleri için Valilik tarafından güvenlik, sağlık, ulaşım, konaklama, belediye hizmetleri ve diğer kurumların görev alanındaki hususlarda gerekli önlemler alındı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, bayram süresince kentte alınan tedbirler kapsamında, İçişleri Bakanlığı'nın trafik kazaları ve bunlara bağlı can kayıplarının önlenmesine ilişkin genelgeleri doğrultusunda, şehir içi ve şehirler arası yollarda yoğun trafik denetimi ve bilgilendirme faaliyetleri yapılacağı aktarıldı.

30 BİN PERSONEL GÖREV ALACAK 

Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu AVM, otogar ve toplu taşıma istasyonları ile eğlence merkezlerinde güvenlik birimleri tarafından emniyet tedbirlerinin en üst düzeyde alınacağına dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

İl Sağlık Müdürlüğümüzce, ilimizdeki sağlık kurumlarında gerekli tedbirler alınacaktır. Vatandaşlarımızın kurban ibadetlerini sağlıklı bir şekilde ifa edebilmeleri için alınan önlemler titizlikle uygulanacak, kurban satış-kesim yerlerinde kontrol ve denetimler yoğunlaştırılacaktır. Büyükşehir Belediye Başkanlığınca yangın ve benzeri tehlikelere karşı gerekli hazırlıklar yapılacaktır. Bayram süresince ilimizin huzur ve güvenliği için İl Jandarma Komutanlığımız 6 bin 795 personel ve 743 tim, İl Emniyet Müdürlüğümüz 21 bin 902 personel, 5 bin 501 ekip ve 1 helikopter, Sahil Güvenlik Komutanlığımız 27 unsur ve 208 personel ile görev yapacaktır.

Diğer yandan vatandaşlar acil bir durum gerçekleştiğinde, 112 Acil Çağrı Merkezi (Sağlık, Jandarma, Polis, Sahil Güvenlik, İtfaiye, AFAD, Orman), 153 İBB Beyaz Masa, 174 Gıda Hattı, 185 Su Arıza, 186 Elektrik Arıza, 187 Doğalgaz Arıza telefon numaraları vasıtasıyla gerekli yardım hizmetlerine ulaşabilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!