İstanbul kıyısında mayın alarmı! Patlama sesi halkı korkuttu

İstanbul'un Eyüpsultan ilçesindeki Karadeniz sahilindeki Ağaçlı Plajı'nda patlama sesi duyuldu. Ekipler patlama sesinin duyulduğu noktada çalışma başlatırken güvenlik önlemleri alındı.

Gündem 03.05.2022, 14:25 03.05.2022, 14:59
Abone ol
İstanbul kıyısında mayın alarmı! Patlama sesi halkı korkuttu

Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaş süresince Karadeniz'e bırakılan mayınların zincirlerinden koparak dağılmasının ardından ortaya çıkan alarm durumu, dün akşam Eyüpsultan Ağaçlı plajında yaşandı. 

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Plajda denizden gelen patlama sesi ile birlikte güvenlik güçleri olay yerine intikal etti. Ağaçlı köyü sakinlerinin haber vermesi üzerine plaja çok sayıda jandarma ekibi gönderildi. 

MAYIN ZANNEDİLDİ 

Ekipler geniş güvenlik önlemi alırken,  olay yerine jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı ekipler geldi. 

SAS TİMLERİ İNCELEME YAPTI

Çalışma sırasında bölgeye kimse sokulmazken gece vakti jandarma çalışmalarını sonlandırdı. Sabah saatlerinde ise SAS timleri incelemelerini sürdürdü. Yapılan çalışmaların sonucunda mayına rastlanmadı.

'MAYIN PATLADI SANDIK' 

Köy sakini Seyfullah Ayhan, "Damadım sesi duyduktan sonra sahile indi. Geldiğinde mayının patladığını söyledi. İlk defa böyle bir ses duyduk" dedi.

'YERDEN PATLAMA HİSSETTİK' 

Şaziye Ayhan ise sesin korktuğunu belirterek, "Deprem gibiydi, yerden patlama hissettik. Çok korktuk, sonradan mayın olduğunu söylediler" sözlerine yer verdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!