banner2

İstanbul'da iki metro hattı arızalandı vatandaş çileden çıktı

Hacıosman-Yenikapı metro hattı ve Bağcılar-Yenikapı metro hattında arıza meydana geldi. İşe ve okula gitmeye çalışan yüzlerce vatandaş rayların üzerinden tahliye edildi.

Gündem 26.09.2023, 09:42 26.09.2023, 11:23
Abone ol

İstanbul'da ulaşım problemi çileye dönüştü. Her sabah işe ve okula gitmek için evden çıkan vatandaşlar; metrobüs, metro ve otobüslerin arızalanmasından şikayetçi. Bir de buna istasyonlardaki yürüyen merdivenler de eklenince durum katlanılmaz bir hal alıyor. Benzer manzara bu kez de Bağcılar- Yenikapı metro hattında yaşandı. Yenikapı-Hacıosman metro hattında da teknik bir arıza nedeniyle seferler Taksim-Hacıosman arasında icra ediliyor.

BAĞCILAR-YENİKAPI METRO HATTINDA ARIZA

Bağcılar- Yenikapı metro hattında sabah saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle arıza meydana geldi. Arıza nedeniyle metrodan indirilen vatandaşlar Bağcılar Meydan Durağında beklemeye başladı. Metronun arızalanmasını nedeniyle okullarına ve işlerine yetişmeye çalışan vatandaşların başka bir metroya tahliye edilmek için uzun süre bekledi.

METRO İSTANBUL'DAN AÇIKLAMA

Metro İstanbul sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattımızda teknik bir arıza nedeniyle seferlerimiz Taksim-Hacıosman istasyonları arasında yapılmaktadır." ifadelerine yer verildi.

ARIZANIN SEBEBİ BELLİ OLDU

Elektrik arızasından kaynaklandığı öğrenilen arızayı gidermek için ekiplerin çalışması devam ediyor.

İşte İstanbul halkının mağdur olduğu anlardan kareler....
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!