Yandex Metrica

İSTANBUL BARAJ DOLULUK ORANLARI 2023 / İstanbul'da barajların son durumu ne?

İSTANBUL BARAJ DOLULUK ORANLARI 2023 / İstanbul'da barajların son durumu ne?

İSTANBUL BARAJ DOLULUK ORANLARI 2023 / Yeni yıla girmemizle birlikte uzun süre havaların mevsim normallerinin üstünde seyretmesi ve yağmur yağmaması sonrası barajlardaki doluluk oranları merak ediliyor. Uzmanlar, durumun böyle olmasının küresel ısınmanın etkileri olduğunu öne sürüyorlar. Yüzde 50'nin üzerine sadece Ömerli Barajı ulaşırken Pabuçdere ve Kazandere Barajı ise yüzde 10'un altına düştü. İSKİ 22 Mart Çarşamba günü barajlardaki son durumu açıkladı.

Gündem

23.01.2024, 20:36

İSTANBUL BARAJ DOLULUK ORANLARI 2023 / Barajlardaki su seviyeleri alarm veriyor. Kış mevsiminin son aylarında beklenen yağışların bir türlü gelmemesi kuraklık riskini her geçen gün daha da artırıyor. İstanbul'da baraj doluluk oranları İstanbul'da yaşayan vatandaşların gündeinde yer alıyor. Resmi veriler ışığında, 22 Mart Çarşamba günü İstanbul'da baraj doluluk oranı yüzde 36,89 oldu. Ömerli Barajı yüzde 50'nin üzerinde yer alırken Pabuçdere ve Kazandere Barajında durum kritik. 

Bolu Dağı İstanbul yönü kapatılacak mı? Bolu Dağı ne zaman kapatılacak? Bolu Dağı İstanbul yönü kapatılacak mı? Bolu Dağı ne zaman... Haberi Görüntüle


PABUÇDERE VE KAZANDERE BARAJLARINDA SON DURUM

İstanbul'a su sağlayan 10 barajın içinden yalnızca Ömerli Barajı'nda doluluk oranı yüzde 50'nin üzerine çıktı... Alibey Barajı yüzde 11,17 olarak ölçülürken, Sazlıdere barajı yüzde 32,83 doluluk oranına sahip. Pabuçdere Barajı'nda doluluk oranı son yağışlarla yükselişe geçerek yüzde 9,15 olarak ölçülürken Kazandere Barajı'nda ise yüzde 8,51 oldu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading