İstanbul'a kurbanlıklar geldi! İşte büyükbaş ve küçükbaş kurban fiyatları! İstanbul'da kurbanlık fiyatları ne kadar

Türkiye'nin birçok noktasından İstanbul'a kurbanlıklar gelmeye başladı. Anadolu Yakası'ndaki satış yerlerine gelmeye başlayan kurbanlıklar, Avrupa Yakası'ndaki kurban Pazar noktalarında yerini alacak. Bazı satıcılar, kurban fiyatlarının 30 bin liradan başlayıp 60 bin liraya çıktığını belirtiyor.

Gündem 23.06.2022, 23:58 24.06.2022, 00:18
Abone ol
İstanbul'a kurbanlıklar geldi! İşte büyükbaş ve küçükbaş kurban fiyatları! İstanbul'da kurbanlık fiyatları ne kadar

Kurban Bayramı'na 16 gün kala Türkiye'nin birçok noktasından TIR ve kamyonlara yüklenen kurbanlıklar, İstanbul Anadolu Yakası'na giriş yaptı. Sultanbeyli'deki kurban satış merkezine gelen kurbanlıklar araçlardan indirilerek çadırlarına götürüldü.

Satış merkezine gelen ilk müşteriler ise satıcılar ile pazarlık yaptı. Bugün saat 00.00 itibariyle de araçlarla gelen kurbanlıklar Riva Canlı Hayvan Sevk Kontrol Noktası'ndaki işlemlerinin ardından Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü kullanarak Avrupa Yakası'ndaki pazarlarda yerlerini alacak.

EN DÜŞÜK HAYVANI 30 BİN LİRA

Muş'tan 50 büyükbaş hayvan getiren Abdullah Şavlı, "Her sene kurbanlık getiriyoruz. Bu sene de 50 büyükbaş hayvan getirdim. Geçen sene biz çadır yerine 11 bin lira verdik. Şimdi 18 bin lira. Geçen sene 25'e sattığımız malı bugün 63'e sattım. Geçen sene bu pazarda 300 çadır vardı. Şimdi 180 tane çadır var. Belediye sağ olsun çadırlarımıza çok iyi bakmış. Çok temiz. Suyu, yemliği her şeyi on numara. Bu sene çok razıyız belediyeden. En düşük hayvanımız 30 bin lira, 60 bin liraya kadar." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!