banner2

İstanbul'a kar mı geliyor? İstanbul'da ne zaman kar yağacak?

Havaların soğuması ile vatandaşların aklına kar yağışı geldi. Peki, İstanbul'a kar mı geliyor? İstanbul'da ne zaman kar yağacak?

Gündem 03.03.2022, 12:47
Abone ol
İstanbul'a kar mı geliyor? İstanbul'da ne zaman kar yağacak?

Mart ayı geldi fakat soğuk havalar yerini sıcak havalara bırakmadı. Oldukça soğuk olan havalar, vatandaşların "İstanbul'a kar mı geliyor? İstanbul'da ne zaman kar yağacak?" sorularını sormalarına sebep oldu. İşte detaylar...

İSTANBUL'A KAR MI YAĞACAK?

Meteorolojiye göre gelecek olan yağışların Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde oldukça güçlü olacağı tahmin ediliyor. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunurken, iç ve doğu kesimlerde yer yer buzlanma ve don olayı görülmesi mümkün.

KAR YAĞACAK MI?

İstanbul ilindeki ilçelerden Zeytinburnu ve çevresinde etkili olan sulu kar yağışı sebebiyle bazı araçların üstünde kar birikintileri oluştu. Özellikle Anadolu Yakası’nda, Kadıköy ve Üsküdar’ın yüksek kesimlerinde sabah saatlerinde aralıklarla karla karışık yağmur etkili oldu. Ümraniye'de de karla karışık yağmur görüldü. Yağışın kentte aralıklarla etkili olması beklenmekte. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınmış olan tahminlere göre, hava sıcaklığı iç ve batı kesimlerde 3 ila 5 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşecek, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!