banner2

İsrail'in eski başbakanı Lapid'den işgalcilere tepki! 'Huvvara'ya yapılan saldırı Yahudi terörüdür'

İsrail'in eski başbakanı ve muhalefet lideri Yair Lapid, İsrail ordusunun korumasındaki Yahudi yerleşimcilerin dün işgal altındaki Batı Şeria'nın Huvvara beldesine düzenlediği saldırı için 'Yahudi terörü' yakıştırmasında bulundu.

Gündem 07.03.2023, 17:41
Abone ol
İsrail'in eski başbakanı Lapid'den işgalcilere tepki! 'Huvvara'ya yapılan saldırı Yahudi terörüdür'

İsrail'in eski başbakanı Yair Lapid, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İsrail askerlerinin koruması altındaki işgalcilerin Huvvara'ya yaptığı saldırıya tepki gösterdi. 

YAHUDİ TERÖRÜ 

Lapid açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

Yahudi teröristler tarafından Huvvara'da bir şiddet olayı daha. Bu insanlar bizi temsil etmiyor, bizden değiller. (Aşırı sağcı bakanlar) Smotrich ve Ben-Gvir'in milisleri, gerçek anarşistlerdir. Tutuklanmalı ve yargılanmalılar.

GÖSTERİCİLERE ANARŞİST DEMİŞTİ 

Diğer yandan Aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir hükümetin yargı ile ilgili yasal düzenlemesini protesto eden İsrailli göstericilere 'anarşist' demişti. 

İŞGALCİLER HUVVARA'YA SALDIRMIŞTI 

Ayrıca dün bir grup Yahudi işgalci, dün Nablus'a bağlı Huvvara'da bazı Filistinlilerin evlerine saldırmış, olayda 1 Filistinli yaralanırken 5 Filistinli de göz yaşartıcı gazdan etkilenmişti. 

Filistinlilere ait evlere saldıran ve araçları taşlayan Yahudi yerleşimciler ile bu duruma tepki gösteren Filistinliler arasında çıkan olaylara İsrail güçleri kauçuk kaplı mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahale etmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!