Yandex Metrica

İsrail alev alev yanıyor! Hizbullah, soykırımcıyı vurdu: Evler tahliye ediliyor!

Lübnan'daki Hizbullah tarafından atılan roketler İsrail'de çok sayıda tesis, askeri üs ve tarlalar cayır cayır yandı. Ülkenin kuzeyinde yer alan sıradağlarda çıkan yangına ekipler dün akşamdan beri söndürmeye çalışsada alevler sıra dağlara kadar ulaştı. Son olarak İsrail medyasından gelen bilgilere göre yangın nedeniyle evler tahliye edilerek yollar apar topar kapatıldı.

Gündem

04.06.2024, 14:01

Lübnan'daki Hizbullah tarafından atılan roketler İsrail'de birçok noktada dev yangınların çıkmasına neden oldu. İsrail merkezli "Ynet" haber sitesinde yer alan haberde, ülkenin kuzeyindeki Yukarı Celil bölgesinde yer alan sıradağlarda çıkan yangına ülkenin yangın birimi söndürmeye çalışsada alevler giderek büyüyor. 

Hizbullah'ın saldırısının ardından başlayan yangınlar hızla yayılırken binlerce İsraillinin tahliye edilmesi bekleniyor. İsrail'in "Margaliot" yerleşim birimindeki evlere yaklaşan yangının kontrol altına alındığına işaret edilen haberde, bölgedeki bazı evlerin yangın nedeniyle tahliye edildiği belirtildi. 

SON DAKİKA! MSB duyurdu: 15 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi! SON DAKİKA! MSB duyurdu: 15 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi! Haberi Görüntüle

ATILAN YENİ ROKETLERLE ALEVLER YENİDEN HARARETLENDİ 

Yangınlara 6 yangın söndürme uçağıyla müdahale edildiği vurgulanan haberde, Hizbullah tarafından fırlatılan yeni roketler nedeniyle yangınların tekrarladığına işaret edildi.

Terörle mücadeleye dolunay da şahit! Pençe-Kilit bölgesindeki zorlu mücadelenin fotoğrafı duygulandırdı! Terörle mücadeleye dolunay da şahit! Pençe-Kilit bölgesindeki zorlu mücadelenin fotoğrafı... Haberi Görüntüle

ÖNÜNE GEÇİLEMEYEN YANGINLAR İÇİN TAKVİYE EKİPLER İSTENDİ

Lübnan'daki Hizbullah tarafından atılan roketler nedeniyle İsrail'in kuzeyinde meydana gelen yangınların söndürülmesi için ekiplerin yetersiz kalması sebebiyle takviye ekipler istendiği bildirildi. İsrail resmi televizyon kanalı KAN'a göre, ülkenin kuzeyinde çıkan yangınların kontrol altına alınması için takviye ekipler talep edildi.

Irak’ın kuzeyine hava operasyonu: Çok sayıda terörist öldürüldü Irak’ın kuzeyine hava operasyonu: Çok sayıda terörist öldürüldü Haberi Görüntüle

İTFAİYE ERLERİ YARALANDI 

Yediot Ahronot gazesi, kuzeydeki Yukarı Celile'nin Kiryat Shmona bölgesindeki yerleşimlerde süren yangınların kontrol alınması çalışmaları sırasında 6 itfaiye erinin yaralandığını belirtti.

Lübnan Hizbullahı, soykırımcı İsrail'in Gazze Şeridi'ne 7 Ekim 2024'ten bu yana sürdürdüğü saldırılarına karşılık veriyor. Bu çatışmalarda 325 Hizbullah mensubu, 65 Lübnanlı sivil, 19 Emel Hareketi, 13 Hamas, 15 İslami Cihad mensubu ile 14 İsrail askeri ve 10 İsrailli sivilin öldüğü bildirilmişti.

Adnan Oktar mağdurlarının avukatından hükümete teşekkür: Tarih sizi kahramanlar olarak anacak! Adnan Oktar mağdurlarının avukatından hükümete teşekkür: Tarih sizi kahramanlar olarak... Haberi Görüntüle

SICAKLIK 43 DERECE

Kiryat Shmona ve Taberiyye bölgesinde hava sıcaklığının 43 dereceyi geçtiğini aktaran gazete, yalnızca Celile ve Golan (işgal altındaki Suriye) bölgelerinde 15 yangın noktasının varlığının gözlendiğini kaydetti.

2024 DGS sınav sonuçları açıklandı mı? DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2024 DGS sınav sonuçları açıklandı mı? DGS sonuçları ne zaman... Haberi Görüntüle

"NETANYAHU'NUN HİÇBİR STRATEJİSİ YOK"

Ülkedeki ana muhalefet lideri Yair Lapid ise, yangına ilişkin X platformundan yaptığı paylaşımda, "Kuzey tutuşmuş yanıyor, İsrail'in caydırıcılığı da onunla birlikte yanıyor ve Netanyahu hükümetinin hiçbir yönetimi ya da stratejisi yok" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin deprem haritasında sona doğru: Yeni fay tespit edildi Türkiye'nin deprem haritasında sona doğru: Yeni fay tespit edildi Haberi Görüntüle

BEN-GVİR'DEN LÜBANAN'A TEHDİT 

Ahronot'a göre, aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir ise yangınlara tepkisini Lübnan'ı tehdit etmeyle gösterdi. Ben-Gvir, yangının kontrol altına alınmayışını iflas şeklinde değerlendirerek, "Tüm Lübnan'ın yanma zamanı gelmiştir" ifadeleriyle Lübnan'ı yakma tehdidinde bulundu.

3 milyon şehit! Tarihin kanlı sayfaları tekrar aralandı! İşte 1. Dünya Savaşı'nın ağır kayıpları 3 milyon şehit! Tarihin kanlı sayfaları tekrar aralandı! İşte 1.... Haberi Görüntüle

YOLLAR KAPATILDI

İsrail'in önde gelen medya organlarından olan 'Times of Israel'de yer alan haberde de; roket ve insansız hava aracı saldırılarının ardından İsrail'in kuzeyinde yangınlar sürdüğü ve önemli yolların kapatıldığı yazıldı.

 

Habere Tepki Ver

6

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading