İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'na Cumhurbaşkanı Erdoğan ve birçok isimden taziye mesajı

İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu böbrek rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 93 yaşında hayatını kaybetti. Ustaosmanoğlu'nun ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere pek çok isim başsağlığı mesajı yayımladı.

Gündem 23.06.2022, 11:24 23.06.2022, 17:57
Abone ol

İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu, böbrek rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 93 yaşında hayatını kaybetti.

TAZİYE MESAJLARI YAYIMLANDI

Vefat eden İsmailağa Cemaati lideri Ustaosmanoğlu için taziye mesajları yayımlandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: MEKANI CENNET OLSUN

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla taziye mesajlarını iletti.

''Ömrünü İslam’a vakfeden, ülkemizin manevi rehberlerinden Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’ye Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, talebelerine ve tüm sevenlerine sabr-ı cemil diliyorum. Mekânı cennet olsun.''

'ALLAH'TAN GELDİK VE YİNE O'NA DÖNECEĞİZ'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları ifade etti.

“Allah’tan geldik, yine O’na döneceğiz.” Değerli alim, hoca, fazıl ve veli insan muhterem Mahmut Ustaosmanoğlu efendiye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Mevla sonsuz rahmetiyle muamele eylesin. Mekanı cennet olsun." 

'ALİMİN ÖLÜMÜ ALEMİN ÖLÜMÜ GİBİDİR'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı paylaştı.

"Alimin ölümü, âlemin ölümü gibidir" Yetiştirdiği Kur'an talebeleriyle, örnek yaşayışıyla, İslâm'ın büyük hizmetkârı, Muhterem Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendiye Allah'tan rahmet; İslam Âlemi, Milletimiz ve İsmailağa Cemaatine başsağlığı diliyorum Mekanı cennet makamı âlî olsun."

'EMANETİ RABBİNE TESLİM ETTİ'

Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

"İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn Mahmut Efendi emaneti Rabbine teslim etti."

'İLİM VE İRFAN YOLUNDA BİR ASRA YAKIN MÜCADELE YÜRÜTEN...'

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ise şu sözlerle taziye mesajı paylaştı:

"İslam’ın inanç, ibadet, ahlak ve muamelâta dair emir ve nehiylerinin öğrenilmesi ve yaşanması için ilim ve irfan yolunda bir asra yakın mücadele yürüten, binlerce talebe yetiştiren Mahmud Efendi üstadımızın mekanı cennet, makâmı âlî olsun."

'RAHMET-İ RAHMAN'A VASIL OLMUŞTUR'

Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ise cenaze namazı haberini de yayımlayarak taziye mesajını iletti:

"Kutbü'l-ektâb, Ğavsü'l-evtâd ve Hicrî 15. Asrın Müceddidi Mahmud Efendi Hazretlerimiz Rahmet-i Rahmân'a vâsıl olmuştur. Cenâzesi 24 Haziran 2022 cuma günü cuma namazını müteâkiben Fâtih Câmi-i Şerîfinde kılınacak ve Sakızağacı Şehitliği'nde Yüce Şeyhi Ali Haydar Efendi Kuddise Sirruhû Hazretleri'nin yakınında bulunan kabr-i şerîfine defnedilecektir. Rûh-ı şerîfi için üç İhlâs-ı Şerîf ile birlikte el-Fâtiha."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!