banner2

İsmail Saymaz'ın "Partili Kaymakam" haberi yalan çıktı! Şeyma Şendur Mart 2020'de AK Parti'den istifa etmiş

Halk TV yorumcularından, gazeteci İsmail Saymaz'ın "Partili Kaymakam" başlığıyla hedef gösterdiği Şeyma Şendur'un, vekil kaymakam olarak atanmadan önce, 27 Mart 2020'de AK Parti ile ilişiğini kestiği ortaya çıktı. 

Gündem 24.11.2022, 23:24
Abone ol
İsmail Saymaz'ın "Partili Kaymakam" haberi yalan çıktı! Şeyma Şendur Mart 2020'de AK Parti'den istifa etmiş

Halk TV köşe yazarlarından İsmail Saymaz, bugün kaleme aldığı yazıda, "Partili Kaymakam" başlığıyla gündeme oturan bir iddia ortaya atmıştı. Saymaz yazısında, Amasya'nın Hamamözü ilçebine vekil kaymakam olarak atan Şeyma Şendur'un AK Parti Kadın Kolları Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi olduğunu iddia etmişti.

KARALAMA KAMPANYASINA DÖNÜŞTÜ

Saymaz'ın bu iddiasını, birçodk medya kuruluşu doğrulama yapmadan servis etmiş ve sosyal medyada da bu haberler kaynak gösterilerek Şendur ve AK Parti aleyhine büyük bir karalama kampanyası başlatılmıştı. Ancak Saymaz'ın makalesinin taşıdığı iddianın gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

2020 yılına kadar AK Parti’de görev alan Şeyma Şendur, kaymakamlık sınavlarından önce 27 Mart 2020 tarihi itibariyle parti üyeliğinden istifa ettiği öğrenildi. 

İSMAİL SAYMAZ'IN O İDDİASI

"Partili cumhurbaşkanı, partili AYM üyesi, partili hakim, partili büyükelçiden sonra partili kaymakam adayı da atandı. İki yıl öncesine kadar AK Parti Kadın Kolları Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi olan Şeyma Şendur, 20 Eylül-2 Ekim 2021 arasında yazılıdan 86, mülakattan 71 puan aldı ve 95. sıradan kaymakam adaylığına hak kazandı. Şu an Amasya Hamamözü’nde kaymakam vekili olarak görev yapıyor.

Parti üyelerinin kaymakam olması önünde yasal bir engel yok. Ancak teamüllere göre, kaymakamlıkta tarafsızlığın sağlanması için tercih edilmiyordu. Şendur’la birlikte bu bürokratik gelenek de yok edilmiş oldu."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!