banner2

İsmail Saymaz'dan altılı masaya uyarı: Erdoğan'ı hafife alan kaybeder

Muhalif kimliğiyle tanınan gazeteci İsmail Saymaz, “Erdoğan son soğuk savaş siyasetçilerinden. Direğe çıkıp pankart asmasını da bilir. Siyasetin ne için yapıldığını da bilir. Tayyip Erdoğan’ı AK Parti’yi hafife almak seçimi kaybetmektir.” şeklinde konuştu.

Gündem 25.10.2022, 13:31 25.10.2022, 15:52
Abone ol

2023 yılının haziran ayında gerçekleşecek seçimlerde Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ancak Millet İttifakı henüz adayını açıklamadı. Altılı masa etrafında toplanan muhalefet henüz kesin bir karar vermezken kendi aralarında sürekli tartışma içerisinde.

CHP liderinin geçtiğimiz günlerde yaptığı adaylık çıkışına rağmen İYİ Parti lideri Meral Akşener, ''Konuştuğum başka isimler var. Türkiye'ye katkıda bulunabilecek herkesle görüşüyorum. Masayı kuran sayın Kılıçdaroğlu. Hepimizi masanın etrafına davet eden kendisi. Bu masanın cumhurbaşkanı adayını seçeceğini de ilan eden kendisi. Bizde olumlu baktık, yanında durduk. Adayı altılı masa karıştıracak. O kişinin kazanmasının altını çiziyorum.'' sözleri Kılıçdaroğlu'nun adaylığını veto ettiği şeklinde yorumlandı.

''SOĞUK SAVAŞÇI SİYAETÇİLERİNDEN UNUTMAYIN''

Muhalif kimliğiyle tanınan gazeteci İsmail Saymaz, Halk TV'de katıldığı programda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın güçlü bir lider olduğunu ve hafife alınması halinde karşısındaki rakiplerin kaybedeceğinin altını çizerken şu ifadeleri kullandı; Tayyip Erdoğan, son soğuk savaşçı siyasetçilerinden bunu nutmayalım. Siyaseti soğuk savaş koşullarında öğrenmiş biri. 1970'lerin ikinci yarısında Akıncılar derneği içerisinde dünyanın kapitalist ve kominist diye ayrıldığı bir çağda ve o değerler dünyası içerisinden gelmiş biri.

''ERDOĞAN'I HAFİFE ALAN KAYBEDER''

Dolayısıyla 35-40 yıllık siyaset kavgasının içerisinden geliyor. Tayyip Erdoğan dediğiniz adam direğie çıkıp pankart asmasını da bilir, mahalle delegesini de bilir, milletvekilliğini de bilir, yani siyasetin ne için yapıldığını bilir ve hedefleriyle idealleriyle siyasetri gerçekler arasındaki makası da biliyor. Bakın siyasal islamcıların hayal ettiği ne varsa hepsini yaptı. Onun dışında Ayasofya açıldı, 70'lerin sloganı, Taksim'de cami 50'lerin sloganı. Dolayısıyla kamuda örtünme meselesini halletti. Tayyip Erdoğan'ı ve AK Parti'yi hafife almak seçimi kaybettirir.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!