İsmail Saymaz'dan 28 Şubat'çı fişleme: Güneysu'da 'el kadar kızlar' Kur'an öğreniyor

Çocukların Kur'an öğrenmesinden rahatsızlık duyan CHP'li Özgür Özel'e gazeteci İsmail Saymaz'dan destek geldi. Saymaz'ın sosyal medya hesabından paylaştığı mesajlar, 90'ların cadı avını bilmeyen gençlere "İşte 28 Şubat tam olarak buydu" dedirtti.

Gündem 12.01.2022, 12:21
İsmail Saymaz'dan 28 Şubat'çı fişleme: Güneysu'da 'el kadar kızlar' Kur'an öğreniyor

'Müslüman Türkiye'de çocukların Kur'an öğrenmesini 'Ortaçağ zihniyeti' olarak tanımlayan kafa, kutsal değerlere saldırının dozunu artırdı. Diyanet'in hizmete soktuğu okul öncesi Kur'an kurslarına yönelik kirli kampanya, 'namaz kılan öğrencilerin takip edildiği' 28 Şubat günlerine dönüşmeye başladı. 

CHP'li Özgür Özel'in 'Ortaçağ karanlığı' diyerek sergilediği cehalete gazeteci İsmail Saymaz da katıldı. Bir süredir tarikat hafiyeliğinden para kazanmaya çalışan Saymaz, sosyal medya hesabındaki paylaşımıyla, 1997 sürecini yaşamayan gençlere 28 Şubat kafasının ne olduğunu tüm çıplaklığıyla gösterdi. 

'EL KADAR KIZLARI' FİŞLEDİ

Rize'nin Güneysu ilçesinde faaliyet gösteren 4-6 Yaş Gülbahçesi Kur'an Okulu'nda velilerinin izniyle kurs gören öğrencilerin hazırladığı etkinlik İsmail Saymaz'ın fişlemesine konu oldu. 'El kadar kızların' başlarının bağlandığını, çocuklara Mekke'nin Fethi gösterisi yaptırıldığını, Belediye Başkanı dahil bütün ilçe protokolünün orada olduğunu yazan Saymaz, İslami değerlere saldırının heyecanını bir kez daha yaşadı. 

Çocukların Kur'an-ı Kerim okumaya başlamalarını kutlamak üzere düzenlenen program, ilçede eğitim ve kültür faaliyetlerinin öncüsü durumundaki Güneysu İlim Öğrenenlere Destek Vakfı tarafından düzenlendi. Saymaz'ın Tweet mesajında diline doladığı 'protokol'e ise Güneysu Belediye Başkanı Rıfat Özer liderlik ediyor. Dün akşamki etkinliğe katılan Özer, çocukların Kur'an öğrenme sevincini velileriyle birlikte paylaştı. 

DERSİNE İYİ ÇALIŞMAMIŞ

Güneysu Belediye Başkanı Rıfat Özer

Güneysu fişlemesi için yeterince araştırma yapmadığı anlaşılan Saymaz'a bir 'bilgi notu' da biz verelim: Başkan Rıfat Özer, ilçedeki kız imam hatip lisesi öğrencileriyle arada bir sabah namazında buluşup onların dertlerini dinliyor. Gençlerle sık sık bir araya gelen Özer, zaten yöneticisi olduğu İlim Öğrenenlere Destek Vakfı kanalıyla Güneysulu ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya çalışıyor. İlçe halkı tarafından çok sevilen Özer, Türkiye'nin ilk 4-6 Yaş Kur'an Okulu'nu desteklemeye devam edecek gibi görünüyor. 

DİĞER FOTOĞRAFLARI NEDEN PAYLAŞMADIN?

'Çocuk hassasiyeti' kılıfı altında Türkiye'deki İslam düşmanlarını harekete geçirmek için adrese teslim fotoğraflar seçtiği görülen Saymaz'ın, o etkinlikteki tüm görselleri neden paylaşmadığı merak konusu. TRHaber'in kurs yetkililerinden aldığı bilgiye göre Güneysu'daki kutlamaya 5 ayrı sınıf katıldı ve bunlar arasında başı açık 'el kadar kızlar' çoğunluktaydı. Ama Saymaz, laikçi öfteyi tahrik için sahnedeki fotoğraflardan sadece başı kapalı çocukların bulunduğu görselleri paylaştı. 

Külyutmaz hafiye İsmail Saymaz'ın Cingöz Recai hikayelerine taş çıkartan mesajlarına devam edelim: "Önceki gün yine Güneysu... Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne Kaymakam Arif Oltulu geliyor. Okulun konferans salonu varken, mescidinde konferans yapılıyor. Konu, dini meseleler mi? Hayır, kaymakamlık mesleğinin zorlukları."

HAFIZLARA İKRAM VERİLİRKEN...

Çocukları namaz kılarken yakalayıp büyük bir başarıya imza atmış Uğur Dündar ve Mehmet Ali Birand'ındine benzer bir heyecanı yaşayan Saymaz bu kez doğru söylüyor. Orası okulun konferans salonu değil mescidi. Ancak Saymaz, jurnal için gerekli bilgileri alamadığından, orada oturan gençlerin hepsinin de hafızlık öğrencisi, yani Kur'an-ı Kerim'i hıfzetmeyi başarmış insanlar olduğunu belirtemedi. Alınan bilgiye göre, öğrencilere moral olsun diye okula davet edilen kaymakam, kendisini dinleyenlere yiyecek bir şeyler ikram edileceğinden ötürü konferans salonunda değil, mescitte ağırlandı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!