banner2

İslam ırkçılığı cezasız kalmadı! Başörtülü depremzede öğrenciyi okula almamıştı: O müdüre rekor ceza geldi

Türkiye'yi İslamofobi''nin merkezi haline getirmeye çalışan küresel güçlere bir darbe daha geldi. Eskişehir'de depremzede öğrencinin başörtülü olduğu gerekçesiyle kaydını yapmayan müdür hakkında başlatılan inceleme sonuçlandı. Söz konusu karara göre okul müdürüne 89 bin 571 TL idari para cezası kesildi.

Gündem 28.09.2023, 12:32 29.09.2023, 00:53
Abone ol
İslam ırkçılığı cezasız kalmadı! Başörtülü depremzede öğrenciyi okula almamıştı: O müdüre rekor ceza geldi

Söz konusu olay Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in kurucusu olduğu Eğitim Sağlık ve Bilimsel Araştırma Çalışmaları Vakfı'na bağlı bir okulda yaşandı. İslam düşmanı okul müdürü İsmail Samur tarafından depremzede bir öğrenci sırf başörtülü olduğu gerekçesiyle madur edildi. 

DEPREM ACISINA İSLAM DÜŞMANLIĞI EKLENDİ

Öğrencinin başörtülü olduğu gerekçesiyle kaydını yapmadan İslam düşmanı okul müdürüne tepkiler kısa sürede çığ gibi büyüdü. Bir yandan depremin acısı bir yandan İslam düşmanlığına maruz kalan öğrenciye sosyal medyadan birçok destek mesajı geldi.

İNCELEME BAŞLATILDI

Söz konusu olaya Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu müdahil olarak, inceleme başlattı. 6 Şubat depremleri sonrası naklini Eskişehir'de bir okula aldırmak isteyen öğrencinin başörtülü olması sebebiyle okula kabul edilmemesinin din ve inanç ile cinsiyet temellerine ayrımcılık yasağına aykırılık teşkil ettiği iddialarına ilişkin yapılan incelemede karar açıklandı.

REKOR CEZA

Başvuruda ayrımcılık yasağı ihlali yapıldığına yer verilen kararda okul müdürü İsmail Samur'a  oy birliği ile 89 bin 571 TL idari para cezası uygulanacağı kararlaştırıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!