banner2

İSKİ'den abonelere çağrı: Faturaları düzenli ödeyin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun elektrik faturasını ödemeyeceği yönündeki açıklamasından sonra İSKİ İstanbullulara düzenli ödeme yapma çağrısında bulundu.

Gündem 10.02.2022, 22:53
Abone ol
İSKİ'den abonelere çağrı: Faturaları düzenli ödeyin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, elektrik faturalarına yapılan zamlar geri alınana kadar fatura ödemeyeceğini duyurmuştu.

İSKİ'DEN FATURA AÇIKLAMASI

Kılıdaroğlu’nun açıklamalarının ardından tartışmalar sürerken İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) bir açıklama yaptı.

İSKİ'den yapılan açıklamada, son günlerde bazı sosyal medya kullanıcılarının, elektriğe gelen zamları öne sürerek, elektrik faturalarıyla beraber su faturalarını da ödememe çağrısı yaptıklarının görüldüğü belirtildi.

İSKİ'nin uyguladığı su tarifesinin diğer büyükşehirlerle kıyaslandığı açıklamada, "Öncelikle belirtmek isteriz ki; halihazırda İSKİ’nin uyguladığı 5,56 TL/metreküplük 1. Kademe konut tarifesi, 30 büyükşehir belediyesinin uyguladığı su tarifeleri içerisinde 23. sıradadır." ifadelerine yer verildi.

"FATURALARINIZI DÜZENLİ OLARAK ÖDEYİN"

İstanbul'a verilen suyun büyük bir bölümün şehir dışından getirildiği ve bunun da İSKİ'nin elektrik maliyetinin artmasına sebep olduğu belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"İstanbul’da kente verilen suyun büyük bir kısmı şehir dışından terfi ettirilerek sağlanmaktadır. Bu bakımdan suyun maliyetinde elektriğin çok önemli bir etkisi bulunmakta olup, son elektrik zamlarından en çok etkilenenler arasında Kurumumuz ilk sıralarda yer almaktadır. Şöyle ki İSKİ’nin 2022 yılı için hesapladığı elektrik maliyeti 1 milyar 300 milyon TL iken, son elektrik zamlarıyla bu rakam 3 milyar TL’ye yükselmiştir. Saygıdeğer İstanbullu hemşehrilerimizden bu durumu dikkate alarak, faturalarını düzenli olarak ödemelerini bekliyoruz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!