banner2

İsias Otel'in sahibinin TÜGVA yöneticisi olduğu iddialarına yalanlama! TÜGVA'dan açıklama geldi

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem Adıyaman'da bulunan Grand İsias Otel'in de yıkılmasına sebep olmuştu. 65 kişiye mezar olan binanın sahibinin ise TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olduğu iddia edilmişti. TÜGVA İletişim Ofisi'nden yapılan açıklamada iddialar yalanlanırken, tüm üyelerin isminin web sitesinde yer aldığı belirtildi.

Gündem 20.02.2023, 13:05 20.02.2023, 14:19
Abone ol
İsias Otel'in sahibinin TÜGVA yöneticisi olduğu iddialarına yalanlama! TÜGVA'dan açıklama geldi

Kahramanmaraş'ta yaşanan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem 11 ilde büyük yıkıma sebep olmuştu. Yaşanan asrın felaketinde Adıyaman'da bulunan Grand İsias Otel'de yıkılmış, 35'i KKTC'den gelen öğrencilerden olmak üzere 65 kişi hayatını kaybetmişti. 

İSİAS OTEL'İN SAHİPLERİ 17 ŞUBAT'TA TUTUKLANMIŞTI 

Yaşanan olay sonrası iftira makineleri harekete geçti. Sosyal medyada yayılan birçok iddiada İsias Otel'in sahibinin TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olduğu iddia edildi. 

17 Şubat tarihinde ise Grand Isias Otel'in sahibi ve yöneticisi 3 kişi yakalanarak tutuklandı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan, otelin sahipleri ve yöneticileri Ahmet, Mehmet Fatih ve Efe Bozkurt, mahkemece tutuklandı. Zanlılar, Siverek Cezaevine nakledildi.

İDDİALAR TAMAMEN ASILSIZDIR 

Diğer yandan söz konusu iddialar sonrası TÜGVA'dan açıklama geldi. TÜGVA İletişim Ofisi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonucu, Adıyaman merkezde yer alan Grand İsias Otel binasının yıkılması ve 60'ı aşkın can kaybının olmasıyla birlikte söz konusu otel sahibi Ahmet Bozkurt, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu üyesi olduğu iddiasıyla gündeme gelmiştir. Ortaya atılan iddialar tamamen asılsızdır. Yüksek İstişare Kurulu Üyelerimizin isimleri, web sitemizde yer almaktadır. Bu iddiaları ortaya atanlar ile hukuk önünde hesaplaşacağız. 

TÜGVA GENEL BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA GELDİ 

Ayrıca TÜGVA Genel Başkanı İbrahim Beşinci'den de konuyla alakalı açıklama geldi. Beşinci açıklamasında şu sözlere yer verdi: 

Depremin ilk gününden beri 12 bin gönüllüsüyle sahada olan bir STK olarak, masabaşı uydurma haberlerle manipülasyon çalışması yapan bir güruhla da savaş vermekteyiz.

Bu zihniyetin asıl derdi, sahada canla-başla çalışan arkadaşlarımızın motivasyonunu kırma ve kurumlarımızı yıpratma çabasıdır. 

Ülkece zorlu süreçlerden geçtiğimiz bu günlerde bile, tek gayesi vatanına-milletine hizmet etmek olan bir gençliğe; insanların canları ve malları üzerinden iftira atarak gündeme gelmeye çalışmak, bizlerin nazarında oldukça çirkin bir davranıştır.

Vakfımızla hiçbir bağı olmayan kişilerin ve olayların, sırf kendi çıkarlarına malzeme etmek ve siyasetten nemalanmak uğruna vakfımıza mâl edilmesi kesinlikle kabul edilemez bir durumdur.

Tek dertleri toplumu birbirine düşürmek ve yalan haberlerle milletimizin birlik-beraberliğini zedelemek olan bu zihniyetlerle savaşımızı hukuk önünde de vermekten geri durmayacağımızı belirtmek isterim. 

Bu vesileyle tekrardan hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan (c.c.) rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Milletimizin başı sağolsun.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!