Yandex Metrica

İşgalle kardeşlik olmaz! BDS Türkiye'den dev çağrı: İşgal belediyeleriyle imzalanan Kent Anlaşması iptal edilsin!

İşgalle kardeşlik olmaz! BDS Türkiye'den dev çağrı: İşgal belediyeleriyle imzalanan Kent Anlaşması iptal edilsin!

BDS Türkiye, işgal devleti İsrail'in belediyeleri ile 'Kent Anlaşmaları' adı altında yardımlaşan İzmir, Edirne, Marmaris ve Kadıköy Belediyelerinin anlaşmalarının iptal edilmesi için dev kampanya başlattı. Yapılan çağrıda, ''kardeş kent anlaşmalarını iptal etmesi için mücadeleye ortak olun, sesimizi ilgili belediyelere ulaştırın!'' ifadeleri yer aldı.

Gündem

29.05.2024, 21:35

BDS Türkiye, İzmir, Edirne, Marmaris ve Kadıköy Belediyelerinin işgal rejimine ait belediyelerle Kardeş Kent Anlaşmalarının İptal edilmesi için çağrıda bulundu.

BDS Türkiye'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı;

Filistin Dostu Yurttaşlara Çağrı!

İzmir, Edirne, Marmaris ve Kadıköy Belediyelerinin İşgal Belediyeleriyle olan kardeş kent anlaşmalarını iptal etmesi için mücadeleye ortak olun, sesimizi ilgili belediyelere ulaştırın!

İzmir'de iki kişinin ölümüne neden olan elektrik faciasında bilirkişi raporu çıktı! İzmir'de iki kişinin ölümüne neden olan elektrik faciasında bilirkişi raporu... Haberi Görüntüle

KARDEŞ KENT ANLAŞMASI İPTAL EDİLSİN!

BDS Türkiye tarafından şu ifadeler kullanıldı;

Filistin'de 7 Ekim tarihinden itibaren soykırım ve kentkırım saldırılarına devam eden işgal rejimi, 76 yıldır şlediği suçların ve hak ihlallerinin uluslararası alanda “normal” kabul edilmesi ve diplomatik bir meşruiyet kazanmak için yoğun bir çaba içerisinde. Bu faaliyetlerin asıl yürütücülerinden olan işgal belediyeleriyle 'Kardeş kent' anlaşması yapmak, işgal devletinin yasadışı varlığını meşrulaştırılmasına yardım etmek anlamına gelmektedir.

İsrail belediyeleriyle kardeş kent protokolleri bulunan İzmir, Edirne, Marmaris ve Kadıköy belediyelerine bu işbirliklerini sonlandırmaları için pek çok kez çağrıda bulunduk. Daha önce Adana ve Antalya Büyükşehir Belediye Meclisleri, çağrılarımıza onurlu kararlarla yanıt vererek  işgal devleti belediyeleriyle olan protokollerini iptal etti.

Son yerel seçimlerin ardından göreve gelen ilgili belediye yönetimleri ve belediye meclislerini, yeni çalışma döneminde soykırıma karşı fiili bir tutum alarak işgal rejimini tecrit etme mücadelesine katkı sunmaya çağırıyoruz. Bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Tel Aviv Belediyesi, Marmaris Belediyesi ile Aşkelon Belediyesi, Edirne Belediyesi ile Bat Yam Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi ile Petah-Tikva Belediyesi arasındaki kardeş kent protokollerinin iptal edilmesi çağrımızı yineliyoruz.

Bu çağrımızın güçlenmesi için, İzmir, Edirne, Marmaris ve Kadıköy’de yaşayan Filistin dostu tüm yurttaşların desteğine ihtiyacımız var. Söz konusu belediyelerde ikamet eden yurttaşları, işgal belediyeleri ile “kardeş kent” protokollerinin iptali için resmi başvuru yapmaya davet ediyoruz!

Aşağıdaki bağlantılar üzerinden ulaşabileceğiniz dilekçelere kendi isimlerinizi yazıp imzaladıktan sonra belediyelere teslim ederek işgal devletinin tecrit edilmesi mücadelesine siz de el verin!

Filistin’e özgürlük, İsrail’e boykot!

Habere Tepki Ver

3

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading