İran destekli terör örgütünden muhalefete talimat! 'Sadece 9 ayınız kaldı'

İran destekli Ahrar el-Irak terörist grubu tarafından yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümet hedef alındı. Yapılan açıklamada, 'Türk halkına sesleniyoruz; hayalperest hükümdarınızın politikalarını reddedip Türkiye'yi komşularına saygılı, barışçıl ve işgal ile aşırıcılığı reddeden şekilde yönetebilecek birini seçmeniz için sadece 9 ay kaldı.' ifadelerine yer verildi.

Gündem 15.08.2022, 17:21 15.08.2022, 18:29
Abone ol
İran destekli terör örgütünden muhalefete talimat! 'Sadece 9 ayınız kaldı'

İran destekli terörist grup Ahrar el-Irak tarafından yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümet hedef alındı. 

'SADECE 9 AYINIZ KALDI'

Türkiye'nin Kuzey Irak'taki operasyonlarını bitirmesi talebinde bulunan terörist grubun açıklamalarında şu ifadelere yer verildi: 

Türk halkına sesleniyoruz; hayalperest hükümdarınızın politikalarını reddedip Türkiye’yi komşularına saygılı, barışçıl ve işgal ile aşırıcılığı reddeden şekilde yönetebilecek birini seçmeniz için sadece 9 ay kaldı.

AÇIK AÇIK CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I TEHDİT ETTİLER 

Diğer yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tehdit eden terörist grubun açıklamasında şu sözler kaydedildi: 

O zamana (seçimlere) kadar Erdoğan’a kendi bildiğimiz şekilde baskı yapacağız ve hem ondan hem de hükmünden kurtulmak için sizinle (Türk halkı) işbirliği yapacağız.

'IRAK'TAN ÇIKIN'

Türk ordusunun terörist grupları temizlediği operasyonları bitirmesini isteyen İran destekli terörist örgüt "Türk işgal güçleri, Irak topraklarından çıkmadıkça rahata eremeyecek." sözleriyle Türkiye'yi tehdit etti. 

'TÜRK TOPRAKLARINA SALDIRIRIRIZ'

Türk üslerine saldırı planları olduğunu belirten terörist grup açıklamalarında, "Eğer (Türkler) işgali sürdürmekte ısrarcı olursa, operasyonlarımız genişleyecek ve Türk topraklarının derinliklerindeki askeri güvenlik tesisleri vurulacak." sözlerini kaydetti. 

Ayrıca, Ahrar el-Irak Haziran ayında Türkiye'nin Irak'ın kuzeyinde yer alan Zelikan üssüne yapılan saldırıyı üstlenmişti. 

Terörist grup konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti: 

Türkiye'nin Irak topraklarındaki askeri operasyonları terör eylemidir. Bizim eylemlerimiz Türkiye'nin işgalciliğine, Irak ve bölge güvenliğine yönelik yapılan tehditlere karşı yasal bir yanıttır. Türk askerleri Irak topraklarından çekilinceye kadar operasyonlarımıza devam edeceğiz. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!