İran'dan suikast iddialarına ret: İsrail'in amacı Türkiye ile ilişkilerimizi bozmak

İran Dışişleri Bakanlığı, "İsrail'in 'İran İstanbul'daki İsrailli turistleri öldürmeye çalışıyor' iddiaları gülünç. Amaçları İran-Türkiye ilişkilerini zedelemek" açıklamasını yaptı.

Gündem 24.06.2022, 11:40
İran'dan suikast iddialarına ret: İsrail'in amacı Türkiye ile ilişkilerimizi bozmak

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), MOSSAD'dan gelen istihbarat doğrultusunda; İran'ın Türkiye'deki İsrailli turistleri kaçırma planına engel olmuştu. Bu kapsamda gerçekleştirilen operasyonda; Beylikdüzü'nde çok sayıda kişi yakalanmıştı.

TAHRAN'DAN İNTİKAM YEMİNİ

Tahran yönetimi, 22 Mayıs'ta İran Devrim Muhafızları'nın üst düzey komutanlarından Albay Hasan Sayad Hüdayi ve bazı üst düzey askerin öldürülmesi sonrası intikam yemini etmişti. Saldırılardan sonra zehir zemberek açıklamalar peş peşe yapılırken, İran suikastlerden İsrail'i sorumlu tutmuş ve karşılık verileceğini duyurmuştu.

İRAN SUÇLAMALARI REDDETTİ

İran Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in; İstanbul'daki İsraillilere yönelik terör saldırılarının önlendiği yönündeki suçlamalarını reddetti.

Bakanlığın Twitter hesabında paylaşılan mesajda iddialar "gülünç" olarak tanımlanırken, bu söylentilerin amacının; Türkiye-İran ilişkilerine zarar vermek olduğu ifade edildi:

"İsrail'in 'İran İstanbul'daki İsrailli turistleri öldürmeye çalışıyor' iddiaları gülünç. Amaçları İran-Türkiye ilişkilerini zedelemek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!