banner2

İran Cumhurbaşkanı yatırımlara tepki gösterdi

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'na video konferans yöntemi ile katılan İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, “ABD demokrasinin tesisi için en büyük engeldir” ifadelerini kullandı.

Gündem 22.09.2021, 02:00
Abone ol
İran Cumhurbaşkanı yatırımlara tepki gösterdi

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda video konferans yöntemi ile bağlanarak açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, konuşmasında, ABD'nin güvenilmez bir devlet olduğunu ifade ederek, “ABD halkının kongre binasına yönelik saldırısı, ABD uçaklarından aşağıya düşen Afganların görüntüleri, ABD'nin ne kadar güvenilmez bir ülke olduğunun ispatıdır. Batılı ülkelerin ve ABD'nin kendi politikalarını diğer milletlere dayatma dönemi artık bitmiştir” dedi.

“ABD, YAPTIRIMLARI SAVAŞ ARACI OLARAK KULLANIYOR”

ABD'nin yaptırımları bir savaş aracı olarak kullandığını söyleyen Reisi, “ABD, kendi yaşam şeklini değiştirmesi gerekirken, dünyaya karşı savaş şeklini değiştirdi. ABD, yaptırım uygulamayı yeni savaş aracı olarak kullanıyor. Bu baskı ve savaş metodu başarısız olmuştur” şeklinde konuştu.

“ABD DEMOKRASİNİN TESİSİ İÇİN ENGELDİR”

ABD'nin Irak ve Suriye'deki varlığının bölge güvenliğine tehdit oluşturduğunu ve bölgede demokrasinin tesisi için en büyük engel olduğundan da bahseden Reisi, ABD'nin bölgeden çıkartılması gerektiğini kaydetti.

Reisi,  konuşmasına şöyle devam etti:

“ABD, Irak ve Suriye'den çıkmayacak, aksine çıkartılacaktır. ABD'nin dünyada birinci olduğu veya eski gücüne dönüp dönmediğinin hiçbir önemi ve manası yok. Aklı başında olan karar alıcılar, kendilerine güvenen milletlerin büyük devletlerden daha güçlü olduklarını göreceklerdir.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!