Interpol tarafından aranan DEAŞ'lı terörist Ankara'da yakalandı! İfadesi kan dondurdu

Interpol tarafından aranan DEAŞ üyesi Ankara'da yakalanmıştı. Hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istenen DEAŞ'lı terörist, kan donduran itiraflarda bulundu.

Gündem 28.06.2022, 15:21 28.06.2022, 15:52
Abone ol
Interpol tarafından aranan DEAŞ'lı terörist Ankara'da yakalandı! İfadesi kan dondurdu

Kırmızı bültenle Interpol tarafından aranan DEAŞ'lı terörist Ankara'da yakalanmıştı. Adının Ayshat Rzaeva olduğu tespit edilen terörist hakkında 15 yıla kadar hapis cezası talebiyle iddianame düzenlendi. 

Başsavcılık tarafından hazırlanan iddianamede Rzaeva'nın Keçiören'de bir evde düzenlenen operasyon sonucu yakalandığı ve sanığın evinde yüklü miktarda nakit para ile sahte kimlik çıktığı bildirildi. 

RUSYA'NIN TERÖRİST LİSTESİNDE 

Diğer yandan teröristin kaldığı evden çıkan dijital materyallerde, DEAŞ terör örgütüne ait çok sayıda video ve fotoğraftaki kişilerin, Rusya tarafından 'yabancı terörist savaşçılar' listesinde yer aldığı bildirildi. 

KURA İLE CANLI BOMBA BELİRLİYORLAR

Ele geçirilen materyallerde yer alan bilgilere göre, örgütün canlı bomba olacak üyelerini kura ile belirlediği ve DEAŞ'ın gerçekleştirdiği bombalı saldırıların da yer aldığı görüntülerin bulunduğu ifade edildi. 

DİĞER DEAŞ'LILARLA İLETİŞİM HALİNDE 

Teröristin Suriye'de kaldığı dönemde DEAŞ'tan silah eğitimi aldığı, kod adı kullandığı ve Türkiye'de daha önce DEAŞ terör örgütüne üye olup yargılanan kişilerle irtibatı olduğu aktarıldı. 

TERÖRİST AİLELERİNE PARA DESTEĞİ VERİYORMUŞ 

Sanığın evinde bulunan yüklü miktardaki nakit paraların ise Ankara'da ikamet eden örgüt mensuplarının ailesine ve örgüte katılacak teröristlerin ihtiyaçlarını karşılamak için kullanıldığı ortaya çıktı. 

15 YIL HAPİS CEZASI İSTENDİ 

Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede sanık Ayshat Rzaeva hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası talebiyle hapis cezası istendi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!