Yandex Metrica

İngilizler resmen duyurdu: Yunan gemisi battı: Husiler Kızıldeniz'de geçit vermiyor!

İngilizler resmen duyurdu: Yunan gemisi battı: Husiler Kızıldeniz'de geçit vermiyor!

Kızıldeniz'i işgalcilere kapatan Yemenli Husiler, Yunan gemisini batırdı! Birleşik Krallık Deniz Ticaret Operasyonları Merkezi (UKMTO) bu Cuma günü, Yunanistan'a ait ancak Liberya bandıralı dökme yük gemisi 'M/V Tutor'un, Yemen'deki Husi isyancıların saldırısına maruz kaldıktan sonra mürettebatının tahliye edilmesinin ardından başıboş bırakıldığını bildirdi.

Gündem

17.06.2024, 09:16

Kızıldeniz'den İsrail'e giden gemileri hedef alan Yemenli Husiler, Yunan gemisine operasyon düzenledi. UKMTO, sosyal ağlardaki profilinde yayınlanan olayla ilgili bir güncellemede, "Geminin mürettebatı askeri yetkililer tarafından tahliye edildi. Gemi terk edildi ve elektriksiz olarak yakınlarda sürükleniyor." ifadelerini kullandı.

ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM) daha sonra İran destekli Husilerin kargo gemisi Tutora mürettebatsız bir yüzey gemisi (USV) ile saldırdığını ve bunun ciddi su baskını ve makine dairesinde hasara" yol açtığını doğruladı.

Başörtülü öğrenciyi staj için kabul etmemişti! Mahkeme okul müdürü için kararını verdi! Başörtülü öğrenciyi staj için kabul etmemişti! Mahkeme okul müdürü için... Haberi Görüntüle

YUNAN GEMİSİ BATTI

Ordu, sosyal ağda yayınlanan bir açıklamada, "Mürettebat gemiyi terk etti ve 'USS Filipin Denizi' (CG 58) ve ilgili güçler tarafından kurtarıldı . Saldırıdan sonra bir sivil denizci hala kayıp." dedi. Açıklamanın devamında, "'Öğretmen' Kızıldeniz'de kalıyor ve yavaş yavaş suyla doluyor." denildi.

Aynı notta, ABD Silahlı Kuvvetleri "Dün Husilerin (...) Ukrayna'ya ait olan ve Palau bayrağını taşıyan Polonya gemisi 'Verbena'ya iki ayrı füze saldırısında saldırarak gemide yangınlara neden olduğunu" bildirdi . Ayrıca "Mürettebat yangını söndürdü ve Aden Körfezi'ndeki geçişine devam etti". denildi. 

Galatasaray-Trencin maçı ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta? Trencin hangi ülkenin takımı? Galatasaray-Trencin maçı ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta? Trencin hangi... Haberi Görüntüle

İKİ KEZ SALDIRMIŞLARDI

ABD askerleri, "Husilerin devam eden bu kötü ve pervasız davranışı (...) bölgesel istikrarı tehdit ediyor ve Kızıldeniz ile Aden Körfezi'ndeki denizcilerin hayatlarını tehlikeye atıyor" diyerek, CENTCOM'un "kendisiyle hareket etmeye devam edeceği" uyarısında bulundu. "Loop'taki çatışmayla hiçbir ilgisi olmayan (...) üçüncü ülke vatandaşlarına yönelik devam eden saldırı ve tehditlere" yanıt olarak ortaklarımız Husileri sorumlu tutacak ve askeri yeteneklerini zayıflatacak."

'Öğretmen', Perşembe günü Husiler tarafından içeride ciddi su baskını ve makine dairesinde hasara neden olan bir saldırı sonrasında hasar gördü. Geminin kaptanı, geminin su aldığını ve mürettebatın, Yemenli isyancılar tarafından ikinci kez saldırıya uğramadan önce tahliye edildiğini bildirdi.

İran'ın desteklediği ve Yemen'in en kalabalık bölgelerini kontrol eden Husiler saldırıların ardından Gazze Şeridi'ne yönelik başlattığı saldırı sonucunda İsrail topraklarına ve ülkeyle ilişki kurduğunu düşündükleri gemilere saldırılar düzenledi.

Habere Tepki Ver

6

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading