banner2

İngiliz medyası'ndan Altılı masa analizi! Akşener o isimleri gündeme getiremez

Altılı masada yaşanan kavgaları yumuşatmaya çalışan İngiliz basını aday belirleme sürecinde İYİ Parti Lideri Meral Akşener ile ilgili uyarı niteliğinde bir haber yayımladı. BBC'nin haberinde, Akşener'in 2 CHP'li başkanı artık adaylık için masaya getiremeyeceği belirtildi.

Gündem 29.01.2023, 18:24 29.01.2023, 18:31
Abone ol
İngiliz medyası'ndan Altılı masa analizi! Akşener o isimleri gündeme getiremez

İngiliz medyası Altılı masa için çalışmalara devam ediyor. Türkiye siyasetini yakından takip eden BBC, Altılı masanın aday seçim sürecinde bir telkin niteliğinde yazı yayınladı. Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için gizli mesajlar veren BBC, bu anlamda Akşener'e baskı yapmaya başladı. 

ALTILI MASA'NIN DAĞILMAMASI İÇİN ÇABALIYORLAR 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim tarihini açıklaması sonrası toplanan fakat aday belirleyemeyen Altılı masada Kılıçdaroğlu'nun yardımına yine BBC yetişti. BBC, Altılı masanın adayının 13 Şubat'ta paylaşılacağını belirtereki ittifak içerisinde yer alan fakat başta Kılıçdaroğlu'nun adaylığını desteklemeyenlere mesaj niteliğinde bir haber yayınladı. 

KILIÇDAROĞLU'NA BİR KEZ DAHA DESTEK VERDİLER 

BBC önce ortak ve tek aday vurgusu yaparak "Altılı Masa kulislerinde, liderlerin "ortak aday çıkarma" konusunda uzlaştığı ve "sürpriz" bir isim değil, kamuoyunun bildiği, tanıdığı ve konuştuğu isimlerden biri olacağı ifade ediliyor" şeklinde bir ön mesaj yayınlarken hemen peşinden de Kılıçdaroğlu'nun kazanacağına inanmayan Meral Akşener'e sözde isimsiz bir CHP'linin ağzından göndermede bulundu.

AKŞENER O İKİ İSMİ ARTIK MASAYA GETİREMEZ 

İşte söz konusu haberden önemli satırbaşları: 

CHP'de İYİ Parti kanadından son anda bir sürpriz gelmezse, 13 Şubat'ta Kılıçdaroğlu'nun masadan aday olarak çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

CHP kurmayları, Yavaş ve İmamoğlu'nun Kemal Kılıçdaroğlu'na desteklerini ifade ettiğine dikkat çekerek, bu aşamadan sonra İYİ Parti'nin masaya bu iki ismi getirmesini beklemediklerini ifade ediyorlar.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!