banner2

İngiliz gazeteye tepkiler çığ gibi: Ahlaksız tetikçiler Türkiye'den korkmaya devam etsin

Türkiye'yi PKK ve FETÖ ile mücadelesinden dolayı 'cezalandırmakla' tehdit eden The Guardian'a tepkiler çığ gibi.

Gündem 05.02.2023, 23:37
Abone ol
İngiliz gazeteye tepkiler çığ gibi: Ahlaksız tetikçiler Türkiye'den korkmaya devam etsin

FETÖ ve PKK ile mücadele eden Türkiye'nin 'cezalandırılması gerektiğini' savunarak büyük tepki çeken İngiliz The Guardian gazetesi yazarı Simon Tisdall, Türkiye'nin gündemine oturdu. 

Türkiye'ye yönelik kin ve nefret dolu makalenin yazarına 'ahlaksız tetikçi' diyen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "The Guardian'da ülkemiz ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan hakkında yayınlanan yazı, gazetecilik ve diplomasi ilkelerini çiğneyen, nefret esaslı, ahlaksız bir tetikçi 'muhabir'in hezeyanlarıdır" dedi. 

Sosyal medya hesabındaki paylaşımında Kurtulmuş, The Economist, Stern, Bloomberg, Foreign Policy'nin ardından The Guardian'ın da Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında kabul edilemez antidemokratik ifade ve çağrılarda bulunduğunu kaydeden Kurtulmuş şunları yazdı:

Numan Kurtulmuş

"Avrupa'nın ve Batı'nın her yanını saran İslam düşmanlığına, Türkiye karşıtlığına ses çıkarmayanların terör örgütlerinin diliyle ülkemize ve Cumhurbaşkanımıza saldırmaları, her geçen gün dozu artan bu ikiyüzlü yaklaşımları Türkiye'nin doğru yolda olduğunun açık bir göstergesidir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında Türkiye Cumhuriyeti'ne, demokrasisine ve halkına yönelik bu menfur ve küstah dili sahibine iade ediyor ve yükselen Türkiye'den korkmaya devam edin diyoruz."

KALIN: BU KONUDA DÜRÜST OLMALARI İYİ BİR ŞEY

İbrahim Kalın

Guardian'ın tehditlerle dolu yazısına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın şunu yazdı: "Çıkarlarına hizmet etmeyen herkesi düşman olarak gördüklerini artık açıkça ifade ediyorlar. En azından bu konuda dürüst olmaları iyi bir şey. Türkiye bağımsız, dik ve onurlu duruşunu sürdürdükçe daha da üzülecek ve öfkelenecekler. Bu da iyi bir şey." 

ÇELİK: BU TİP ŞEBEKELERİN SAYISI ARTACAK

Ömer Çelik

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise şu mesajı paylaştı: "Seçim yaklaşırken Cumhurbaşkanımızı ve Türkiye’yi hedef alan yayınlar yine sıraya girdi. Bunların hepsi sadece kara propagandadır. Her zaman olduğu gibi milletimizin iradesine çarpıp çöp olacaklar. Onyıllar evvel darbe yaptırarak Türkiye’ye yön verenler, tamamen etkisiz hale geldiler. O nedenle şimdi yayın faaliyeti, analiz ve propoganda gibi kanallar üzerinden etki yaratabileceklerini sanıyorlar. Ucuz yöntemler ve dar kafalı yaklaşımlar dışında oyuncakları kalmadı. Sandık yaklaştıkça bu kara propagandaların ve siyasi hayatımızı etki altına çalışmaya çalışan şebekelerin sayısı artacak. Hiçbirinin zerre kadar değeri ve etkisi yok. Cumhurbaşkanımızın dirayetli siyaseti ve milletimizin iradesi bu şebekelere gerekli cevabı vermeye devam ediyor."
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!