banner2

İngiliz basınından skandal manşet! Türkiye'yi Rusya-Ukrayna savaşının tarafı gibi gösterdiler

İngiliz The Times gazetesi yeni bir skandala imza attı. Rusya Ukrayna savaşı için hazırlanan bir haberde İstanbul Boğazı'ndan geçen Rus denizaltısına görseline yer veren The Times, Türkiye'yi Rus yanlısı gibi gösterdi.

Gündem 24.04.2022, 09:40 24.04.2022, 09:56
Abone ol
İngiliz basınından skandal manşet! Türkiye'yi Rusya-Ukrayna savaşının tarafı gibi gösterdiler

Türkiye'nin Rusya ile Ukrayna arasında devam etmekte olan savaşta 'tarafsız' ve 'arabulucu' rolünü üstlenerek tarafları müzakere masasına oturtmayı başarması bazı ülkelerin hazımsızlığına yol açtı. İngiliz basın organından biri olan The Times, haberinde Türkiye'yi Rus yanlısıymış gibi gösterdi.

İSTANBUL'DAN GEÇEN RUS DENİZALTISI

Ancak İngiltere basınından The Times gazetesi başta olmak üzere İngiliz gazeteleri, Türkiye'yi savaşta taraf gibi göstermeye çalıştı.

"Rus denizaltıları Karadeniz'den Ukrayna'ya seyir füzesi fırlattı" başlıklı haberin fotoğrafında İstanbul'dan geçen Kilo sınıfı denizaltı görseline yer verildi.

'TÜRKİYE İZİN VERDİ' İZLENİMİ YARATILDI

Füzenin Türkiye sınırları içinden fırlatıldığına dair izlenim oluşturulmaya çalışıldığı görüldü.

Söz konusu haberde, "Rusya'nın, Karadeniz'deki denizaltılarını seyir füzeleriyle Ukrayna'daki hedeflerini vurmak için kullandığına inanılıyor. Savaş gemileri, Moskva'nın batmasından bu yana daha temkinli bir yaklaşım sergilemek zorunda." denildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!