İmamoğlu’nun Karadeniz gezisine katılan Özlem Gürses: Ekrem Bey gezinin masraflarının İBB bütçesinden karşılandığını söyledi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ramazan Bayramı’nda düzenlediği Karadeniz gezisinin etkileri devam ediyor. Gezide kamu kaynaklarının kullanılıp kullanılmadığı tartışılırken geziye katılan gazeteci Özlem Gürses’den İmamoğlu’nu zora sokacak bir açıklama geldi. Gürses, “Ekrem Bey gezinin masraflarının İBB bütçesinden karşılandığını söyledi” dedi.

Gündem 11.05.2022, 23:13 11.05.2022, 23:33
Abone ol

Geziye katılan gazeteciler ve daha sonrasında yapılan açıklamalar nedeniyle siyasetin gündeminden düşmeyen İmamoğlu'nun Karadeniz gezisi hakkında gazeteci Özlem Gürses'ten yeni bir açıklama geldi.

İBB yetkilileri, Karadeniz gezisinde kamu kaynaklarının kullanılmadığını açıklamıştı ancak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve basın danışmanı Murat Ongun, geziye katılan gazeteci Özlem Gürses’e gezinin masraflarının İBB bütçesinden karşılandığını söylemiş.

"KAMU KAYAĞI KULLANILMADI" DENİLMİŞTİ

DW Türkçe’'ye konuşan İBB yetkilileri, “Karadeniz turuna götürülen gazetecilerin yol ve otel masrafları belediye bütçesinden mi karşılandı” sorusunu “Üç günlük gezide hiçbir kamu kaynağı kullanılmamıştır” diye yanıtlamıştı.Yetkililer, “Masraflar nasıl karşılandı” sorusunu da aynı yanıtı vermiş, masrafların kaynağını açıklamaktan kaçınmışlardı.

MASRAFLAR İBB BÜTÇESİNDEN KARŞILANDI

Karadeniz gezisine katılan gazeteci Özlem Gürses, Youtube kanalında bir gün önceki yayınında gezinin masraflarının İBB bütçesi tarafından karşılandığını ifade etmişti.

Gürses şunları söyledi: “Biz bu otobüslerin ve yemeklerin finansının nasıl karşılandığını sorduk. Dedi ki sayın İmamoğlu ve Murat Ongun; içinde bulunduğumuz bu otobüs, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bütün masraflarını karşıladığı başkana tahsisli otobüs.

‘Diğer masraflar nasıl karşılanıyor. Kuru fasulye pilav yedik mesela. Bunun parasını kim ödedi?’ Ekrem bey dedi ki; ‘Ben Türkiye’nin neresine gidersem gideyim. Benim bir rütbem var, unvanım var. Bu da İBB başkanı unvanı. Dolayısıyla ben İstanbul’un belediye başkanı olarak bu gezileri yapıyorum. Gezinin bütün finansmanı da büyükşehir belediyesi bütçesinden karşılanıyor.'”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!