banner2

İmamoğlu sigara bıraktırmaya çalıştı! Sosyal medyada dalga konusu oldu: İmitasyon Ekrem

Çok genç yaşta sigara içen Ömer isimli pazarcı bir genci de sigarayı bırakma konusunda ikna etmeye çalışan İmamoğlu’nun davranışı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı taklit olarak yorumlandı. Kısa sürede sosyal medyada Ekrem İmamoğlu’nun davranışlarını yorumlayan kullanıcılar “İmamoğlu için imitasyon” yorumlarında bulundular.

Gündem 06.07.2022, 22:15 06.07.2022, 22:27
Abone ol

Siyasi hayatı boyunca sigarayla mücadele eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başbakan olarak göreve gelmesinin ardından, öncülüğünü yaptığı yasal düzenlemelerle mücadeleyi daha da etkin sürdürdü.

Erdoğan, katıldığı toplantılar ve gezilerinde, sigara kullananlardan bu alışkanlığı bırakacaklarına dair sözü karşılığında paketlerini de almaya başladı.

Erdoğan, yurt içi ve yurt dışı gezilerinde, uluslararası toplantılarda, kabullerinde sigara içenlerin paketlerini alarak, onlara tütün alışkanlığını bırakma sözü verdi. Her gittiği yerde bunu uygulayan cumhurbaşkanı Erdoğan sayısı sigara paketi topladı ve vatandaşları sigaradan kurulmasına yardımcı oldu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Maltepe'de semt pazarını ziyaret ederek pazar esnafı ve vatandaşlarla sohbet etti. Çok genç yaşta sigara içen Ömer isimli pazarcı bir genci de sigarayı bırakma konusunda ikna etmeye çalışan İmamoğlu’nun bu davranışı, Erdoğan’ı taklit olarak yorumlandı. Kısa sürede sosyal medyada Ekrem İmamoğlu’nun davranışlarını yorumlayan kullanıcılar “İmamoğlu için imitasyon” yorumlarında bulundular.

İMAMOĞLU SOSYAL MEDYADA ALAY KONUSU OLDU

Her gittiği yerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplum tarafından kabul görmüş uygulama ve davranışlarını taklit etmeye çalışan İmamoğlu, sosyal medyada alay konusu olmaya devam ediyor.

Kurgulanan tiyatro ile Ömer isimli pazarcı bir genci de sigarayı bırakma konusunda ikna etmeye çalışan İmamoğlu, “Çok erken başladın sigaraya. Sen ne güzel adamsın. Yüzün güleç. Ticaret yapıyorsun. Gel bir anlaşma yapalım. Ama sözünde duracaksın. Esnaf sözü. Sigarayı bırakıyorsun. Takip edeceğim seni. Telefon numaranı ve yakınlarının numarasını alacam. Bir ay sonra da yanıma çağıracağım” dedi. Kurgulanan tiyatroda genç ise İmamoğlu’na söz vererek sigarayı bırakacağını söyledi. Daha önce CHP ve İYİ Partililer benzer algı operasyonları ile asılsız tiyatrolar ile vatandaşı aldatmaya çalışmışlardı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!