banner2

İmamoğlu'nun trol ordusu ifşa oldu! Özgür Özel buna çok kızacak

Geçtiğimiz günlerde Özgür Özel'in 'trol' yalanının ardından asıl trol yapılanmasının Ekrem İmamoğlu'nu övmek için oluşturulduğu görüldü. Dindar görünümlü trol hesaplar, Twitter'da İmamoğlu'na methiyeler düzdü.

Gündem 15.01.2023, 14:45 15.01.2023, 15:08
Abone ol
İmamoğlu'nun trol ordusu ifşa oldu! Özgür Özel buna çok kızacak

Cumhurbaşkanlığı adaylığı isteğinden geri adım atmayan ve dindar vatandaşları etkilemek için Umre'ye bile giden Ekrem İmamoğlu'nun kendisine bağlı bir trol yapılanması kurduğu iddia edildi.

Haber7'nin haberine göre, Twitter’da oluşturulan sahte hesaplarla Ekrem İmamoğlu’na destek paylaşımları yapıldığı belirlendi. Muhafazakar görünümlü hesaplardan İmamoğlu’na “ilk oyum size”, “inşallah cumhurbaşkanı olacaksınız” gibi ifadelerle destek veriliyormuş gibi “etki” çalışması yürütüldüğü öğrenildi.

KOPYALA YAPIŞTIR PAYLAŞIMLAR

Kelimesi kelimesine aynı olan mesajların “kopyala-yapıştır” şeklinde farklı hesaplar üzerinden sosyal medyaya servis edildiği kayıtlara geçti.

“Esmanur”, “Şeymanur”, “Feyzanur”, “Beyzanur” gibi isimlerle oluşturulan sahte hesaplardan Ekrem İmamoğlu’na destek mesajları paylaşıldığı bildirildi.

İmamoğlu’nun “laiklik” konulu Twitter paylaşımını alıntılayarak paylaşan sahte hesapların, “Başörtülüler olarak yanındayız başkanım… Yaptığınız binlerce hizmetle, tüm dünyaya örnek lidersiniz. Cumhurbaşkanı olacaksınız inşallah.” ve “7/24 çalışıyorsunuz, hizmetlerinizle ülkeyi aydınlatıyorsunuz başkanım. Maşallah size… Başörtülü olarak ilk oyum size.” şeklinde tweet attığı saptandı.

DEŞİFRE OLUNCA HESAPLARI KAPATTILAR

Deşifre olan “@beyzanu24195713” ve “@Smeyye84552239” uzantılı troll Twitter hesaplarının askıya alındığı görüldü.

BİR YANDA UMRE BİR YANDA DİNDAR GÖRÜNÜMLÜ TROLLER

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun anne ve babasıyla birlikte umreye gitmesi üzerine dindar görünümlü trol hesapları tekrar gündeme geldi.

Avukat Mustafa Korkut, İmamoğlu’na hitaben yaptığı Twitter paylaşımında, “Başkanım umreye giderken Şeymanur, Beyzanur, Esmanur ve Feyzanur’u da götürüyor musun...” diye sordu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!