banner2

İmamoğlu'nun rakı-balık keyfi CHP'yi karıştırdı: Emperyalistlerin uşaklığını yapma

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İmamoğlu’nun İngiltere ve ABD büyükelçileriyle yaptığı görüşmeye tepki gösterdi. Tanju Özcan, 'İsteyen Amerikalılarla kol kola girsin, isteyen İngilizlerle kol kola girsin. Bu beni ilgilendirmiyor. Emperyalistlerin uşaklığını yapmam' dedi.

Gündem 03.02.2022, 09:08 03.02.2022, 12:35
Abone ol

Meteoroloji'nin günler öncesinden yaptığı uyarılara rağmen yeterli tedbirleri almadığı gibi İstanbulluların uzun süre yollarda mahsur kaldığı gün İngiliz Büyükelçi ile balık restoranında yemek yiyen Ekrem İmamoğlu'na kendi partisinden tepki var.

'EMPERYALİSTLERİN UŞAKLIĞINI YAPMAM'

Irkçı açıklamalarıyla hafızalarda yer edinen CHP Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Amerika'nın dost olamayacağını ve kendisinin emperyalistlerin uşaklığını yapmayacağını belirterek, ''Kimin kiminle görüşeceğine ben karar veremem. Bu ülke üzerine emperyal planlar kuran, 12 Eylül'ü gerçekleştiren, 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren, PKK denilen terör örgütünü kuran ve hala yardım etmeye devam eden, FETÖ terör örgütünü kuran, şimdi de sığınmacı istilasıyla ülkeyi karıştırmaya çalışan Amerika; bu taktiklerinden vazgeçmediği sürece benim kapımdan bir tek Amerikalı yetkili giremez. Ben dönmem yolumdan, dönen dönsün. İsteyen Amerikalılarla kol kola girsin, isteyen İngilizlerle kol kola girsin.

'ÜLKEME ZARAR VEREN BENİM DOSTUM OLAMAZ'

''Bu beni ilgilendirmiyor ben anti-emperyalistim.'' diyen Tanju Özcan, ''Benim ülkeme zarar veren bir ülke, benim stratejik dostum olamaz. Bizim parti yetkililerine de söylüyorum. Amerika her zaman Türkiye Cumhuriyeti'nin düşmanı olmuştur. Ayıdan post Amerika'dan dost olmaz. Ben bu anlayıştayım. Bugün bu görevdeyim, yarın başka görevde olurum ama benim Amerika ile işim olmaz. Emperyalistlerin uşaklığını yapmam.' şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!