banner2

İmamoğlu'nun metro göndermesine Bakan Nebati'den jet yanıt! Proje izni onaylandı, umarım beton dökmezsiniz!

İBB Başkanı İmamoğlu, Ataşehir'deki metro projesi için Twitter’dan Bakan Nebati'yi alaycı bir dille hedef alarak, "Ataşehir Göztepe Metrosu için kredi bulduk ama Hazine ve Maliye Bakanı aylardır imzayı atmıyor" dedi. İddiaya yanıt veren Nebati ise "Dış finansman ihtiyacını karşılayacak temin izni, geçtiğimiz hafta imzalandı. Umarım belediyenin ulaşım altyapısında son dönemde oluşan sorunları giderir, mevcut projelerin üstüne beton dökmez ve İstanbulluları yollarda bırakmazsınız" dedi.

Gündem 05.10.2022, 21:51 05.10.2022, 22:12
Abone ol
İmamoğlu'nun metro göndermesine Bakan Nebati'den jet yanıt! Proje izni onaylandı, umarım beton dökmezsiniz!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ataşehir ilçesinde bitme aşamasına gelen finans merkezine metro projesi için Twitter’dan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'yi hedef alan bir paylaşımda bulundu. 

ESKİ KONUŞMASINA GÖNDERME YAPTI 

Bakan Nebati'nin eski bir konuşmasına gönderme yapan İmamoğlu, "Nöroekonomi, heterodoks yaklaşım, epistemolojik kopuş vs bu imzayı atın Sayın Bakan. Ataşehir Göztepe Metrosu için kredi bulduk ama Hazine ve Maliye Bakanı aylardır imzayı atmıyor. İstanbul’un kalbine kocaman Finans Merkezi yapılıyor ama metrosu yok. Zarar, ziyan, yazık, günah" ifadelerini kullandı.

"BETON DÖKME" HATIRLATMASI

İmamoglu'nun bu sözlerine Bakan Nebati'den jet yanıt geldi. Nebati yine Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Sayın İmamoğlu, "Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Hattı" projesine ilişkin dış finansman ihtiyacını karşılayacak temin izni, geçtiğimiz hafta İstanbullu vatandaşlarımızın hizmetine sunulmak üzere Bakanlığımız tarafından imzalandı. Vatandaşlarımızın faydalanacağı bir hizmet söz konusuysa inceleme ve değerlendirme sürecinde asla parti ayrımı gözetmeyiz. Umarım belediyenin ulaşım altyapısında son dönemde oluşan sorunları giderir, mevcut projelerin üstüne beton dökmez ve İstanbulluları yollarda bırakmazsınız!

BAKAN NEBATİ'NİN O KONUŞMASI

Bakan Nebati'nin eylül sonunda “Pandemi Sonrası Dönemde Ekonomi Paradigmasında Dönüşüm ve Yükselen Ülkeler” temasıyla düzenleneni "Ekonomik Dönüşüm Zirvesi”nin açılışında yaptığı konuşma özellikle sosyal medyada gündemin ilk sırasına oturmuştu. Bakan Nebati'nin söz konusu açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı: "Bugün 'Modern Para Teorisi', 'Halk Ekonomisi', 'Girişimci Devlet Anlayışı', 'Kalkınmacı Merkez Bankacılığı' ve daha birçok yaklaşım, bildiğiniz üzere son derece popüler olan heterodoks ekonomi yaklaşımlarına bazı örneklerdir. Neoklasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heterodoks yaklaşım, günümüzde giderek ön plana çıkan davranışsal ekonomi ve nöroekonomi gibi alanların da etkisiyle daha fazla önem kazanmaktadır."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!