banner2

İmamoğlu'nun adaylık turunda yeni rotası Atina! Akşener'den tam destek: Kaftancıoğlu'ndan flaş gönderme

Adaylık savaşında Kılıçdaroğlu'na karşı yeniden kılıçlarını çeken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tura çıktı. Anadolu'da birkaç şehri gezen İmamoğlu, icazet almak için bu defa rotasını Atina'ya çevirdi. İmamoğlu 3. kez Atina ile görüşme gerçekleştirirken İstanbul'da Cana Kaftancıoğlu'ndan flaş bir açıklama geldi. Kaftancıoğlu üstü kapalı bir şekilde İmamoğlu'nu eleştirerek, "Siyasetçiler genelde başkalarının emeğinin üzerine konmayı severler. Bu bir alışkanlık oldu. İstanbul seçimlerinin mimarı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dur." dedi.

Gündem 23.01.2023, 10:36 23.01.2023, 13:02
Abone ol

Altılı masada adaylık savaşında taşlar yeniden dağıtılmaya başlandı. Saraçhane olayıyla bir anda kendini öne atma fırsatı yakalayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHPGenel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na çarptı.

İCAZET ALMAYA ATİNA'YA GİTTİ

Ancak İmamoğlu son hamleleriyle adaylık savaşında ateşi yeniden yaktı. Masada en büyük destekçisi İYİ Parti lideri Meral Akşener'den de umduğunu bulamayarak Anadolu turuna çıkan İBB Başkanı'nın bu defaki durağı Atina oldu. Yabancı misyon temsilcileriyle ve yabancı basında yer ettiği mesajlarla gündem olan İmamoğlu'nun Atina'da bir sunum yapacağı öğrenildi. Dha önce birçok kez Atina'da yabancı misyon temsilzileriyle görüşen İmamoğlu'nun bu ziyareti 'icazet almaya gitti' şeklinde yorumlandı.

KAFTANCIOĞLU'NDAN İMAMOĞLU'NA GÖNDERME

İBB Başkanı icazet turundayken İstanbul'da Kılıçdaroğlu cephesinde İmamoğlu'na büyük bir kzıgınlık hakim. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile arasında soğuk rüzgarlar esen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu İmamoğlu'na gönderme niteliğinde bir açıklamada bulundu. İstanbul seçimlerinin mimarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyleyen Kaftancıoğlu şunları aktardı:

Siyasetçiler genelde başkalarının emeğinin üzerine konmayı severler. Bu bir alışkanlık oldu. İstanbul seçimlerinin mimarı, tüm Türkiye’de sadece İstanbul değil inanılmaz bir strateji ve kararlılıkla süreci ilk günden kurgulayan hatta ilk günden değil 10 yıl öncesinden planlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. O hak teslimini yapmak zorundayım.

 MANSUR YAVAŞ TARAFINI BELLİ ETTİ

Cumhurbaşkanı adaylığı niçin ismi geçen isimlerden biri de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tı. Ancak Yavaş dün ABB'de gerçekleştirilen bir törende yaptığı açıklamalarla tarafını resmen belli etmiş oldu.

Yavaş dün yaptığı açıklamada Kemal Kılıçdaroğlu'na seslendi. ''Ve Kılıçdaroğlu; "Buranın açılışını temennimiz odur ki Cumhurbaşkanı olarak teşrif etmeniz" ifadelerini kullandı. CHP lideri Kılıçdaroğlu da o törendeydi. O enstantenede oldukça dikkat çekti. Şimdi gözler 26 Ocak'ta 6'lı masanın toplantısında ve 30 Ocak'ta açıklanacak hükümet programına çevrilmiş durumda.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!