İmamoğlu'nun adaylık oyunları! Önce Kılıçdaroğlu'na göz kıptı sonra kendi için de kapıyı kapatmadı

2023 seçimleri öncesi adaylık konusunda mutabakata varamayan Millet İttifakı'nın öne çıkan isimlerinden biri olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu adaylık konusunda önce Kılıçdaroğlu'nu desteklediğini ifade etti, ardından kendisi için de kapıyı kapatmadığını, aday olabileceğini ima etti. İmamoğlu 6 muhalefet partisinin Cumhurbaşkanı adaylığı için en doğru seçeneği bulması gerektiğini ifade etti.

Gündem 05.04.2022, 13:33 05.04.2022, 13:56
Abone ol

2023 seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı adayı çıkaramayan Millet İttifakı'nda adı geçen isimlerden biri de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu. Bugün FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtladı.

'EN DOĞRU KARARI VERMEK ZORUNDALAR'

İmamoğlu Millet İttifakı'nda  kendi adının da geçtiği Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu. 6'lı ittifakın liderlerine dikkat çeken İmamoğlu, 6 liderin işinin zor olduğunu söyleyerek, beraber en doğru kararı vermeleri gerektiğini belirtti.

Türkiye'nin önünde kritik bir süreç olduğunu ifade eden İmamoğlu, tehlikelerle dolu bir viraj diyerek sistemin ilk defa denendiğine vurgu yaptı. İmamoğlu ardından kendi için de adaylık sinyalinde bulunduğu şu açıklamaları yaptı:

'SÜRECİN TEMİNATI OLMAK ZORUNDAYIZ'

''Peki biz uzaktan izleyecek miyiz? Asla! Ben İstanbul Belediye Başkanıyım. Yani halkın Türkiye'de 4'te birinin yaşadığı kentte ekonomisinin yüzde 50'sinin olduğu bir kentte var olan Ekrem İmamoğlu, elbette ki bu sürecin teminatı olmak zorundadır. En fazla çalışanı olmak zorundadır.''

ADAYLIK SİNYALİ Mİ?

İmamoğlu sözlerinin devamında, adaylığa kapıyı kapatmadığını, kendi öne çıkaran ifadelerle söyledi:

''İstanbul'da ortaya koyacağı başarıyla en fazla motivasyonu sağlayacak kişilerin başında gelmelidir.
Ülkeye anlatırken evet biz Millet İttifakı olarak İstanbul'da başardık Türkiye'de de başaracağız, Ankara'da başardık Türkiye'de başaracağız  demelidir... Dedirten kim? bizler olmalıyız.
Biz bu sorumluluğun farkındayız. Dolayısı ile 6 lider en doğru kararı vermelidir. Biz de bu doğru kararın tabiri caizse neferi gibi çalışmak zorundayız."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!