banner2

İmamoğlu İBB zabıtasını Davutoğlu'nun karşısına dikti! Belediyenin parası neye harcanıyor?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu belediye binasında ziyaret etti. Davutoğlu belediye girişinde zabıta alayı ve kırmızı halı ile karşılandı.

Gündem 11.11.2022, 16:50 11.11.2022, 22:13
Abone ol

Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu, CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasında ziyaret etti. 

ZABITA TÖREN MANGASI İLE KARŞILANDI 

Davutoğlu, belediye girişinde İmamoğlu ile beraber zabıta tören mangası ve kırmızı halı ile karşılandı.

ASKER SELAMLAR GİBİ SELAMLADI 

Davutoğlu kırmızı halı üzerinde yürüyerek kendisi için belirlenen yerde durdu ve karşısında bulunan zabıta tören mangasını asker selamlar gibi selamladı. 

Daha sonra iki isim İBB binasına giriş yaparak görüşme yaptı. Tören mangası ile karşılanan Davutoğlu'nun İmamoğlu ile görüşmesi yaklaşık 40 dakika sürdü. 

Davutoğlu için yapılan karşılama töreni sosyal medyada alay konusu olurken yapılan şatafatlı tören tepkiye sebep oldu. 

ZİYARET ETTİĞİ GÜN DİKKAT ÇEKTİ 

Görüşme sonrası şeref defterini de dolduran Davutoğlu, İmamoğlu'nun YSK üyelerine hakaret etmesi iddiası ile açılan davaya ilişkin şu ifadelere yer verdi: 

İadeiziyaret borcumuzu çok tarihi, önemli bir günde, tarihi derken olumlu anlamda değil, ülkemizin itibarı açısından çok ciddi demokrasimizin ve hukukumuzun itibarı açısından ciddi bir riskin, yanlışın olma ihtimalinin olduğu bir günde ziyaret etmeyi özellikle tercih ettim. Bu bizim İstanbulumuza, demokrasimize, hukukumuza saygının bir gereğidir.

'SEÇİM SÜRECİ BAŞLAYINCA ADAYI AÇIKLAYACAĞIZ'

Altılı masanın adayının açıklanmamasına ilişkin konuşan Davutoğlu, "Adayın açıklanmaması sanki verilen söz yerine getirilmemiş gibi bir edayla soruluyor. Başladığımız an şunu söyledik, Cumhurbaşkanı adayımız seçim süreci başladığında ilan edilecek. Bütün liderler buna sadık kaldılar. Şu ayda beyan edeceğiz demedik." diye konuştu. 

'ARALIK AYINDA POLİTİKAMIZ BELLİ OLACAK'

Diğer yandan Davutoğlu şu ifadeleri kullandı: 

Kim sorusu, 5N ile birlikte cevaplandırılacak ve önce ne olacağı, nasıl olacağını cevaplamakla geçer. 14 Kasım'da Babacan ev sahipliğinde yapacağımız toplantıda da, nasıl yöneteceğimizi, geçiş sürecinin mekanizmasını tespit edeceğiz.

Ortak politikalarımızın ne olacağını da muhtemeldir ki aralık ayı içinde tamamlamış olacağız. Ne yapacağımızı ve nasıl yöneteceğimizi bütün detaylarıyla açıklayacağız, ondan sonra soru kim sorusuna gelecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!