banner2

İmamoğlu İBB kaynaklarıyla İYİ Parti'yi finanse etmeye devam ediyor! Metrobüslerdeki yangın tüpleri İYİ Partili Özkan'ın kardeşine aitmiş

İstanbul'da bakımı ve onarımı yapılmayan İETT ve metrobüsler her gün kaza ve yangın haberleriyle gündeme geliyor. İstanbullular için artık tehlikeli bir hal almaya başlayan yangınlar dün yaşanan olayda tehlikenin boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi. Geçtiğimiz gün Bakırköy'de yanarak ilerleyen metrobüste bulunan ve çalışmadığı iddia edilen yangın tüpünün İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan'ın kardeşinin şirketinden alındığı ortaya çıktı.

Gündem 03.02.2023, 12:40 03.02.2023, 14:04
Abone ol
İmamoğlu İBB kaynaklarıyla İYİ Parti'yi finanse etmeye devam ediyor! Metrobüslerdeki yangın tüpleri İYİ Partili Özkan'ın kardeşine aitmiş

İstanbul CHP'li Ekrem İmamoğlu yönetiminde zorlu birkaç sene geçiriyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB kaynaklarıyla İYİ Partilileri finansde etmeye devam ediyor. Hemen hemen her gün kaza ve yangın haberleriyle güne merhaba diyen İstanbullu için bu durum artık tehlikeli bir hal almaya başladı.

YANGIN TÜPÜ İYİ PARTİLİ VEKİLİN KARDEŞİNİN ŞİRKETİNDEN ALINMIŞ

Kaza ve yangınlar yaşanmaya devam ederken dün yaşanan bir olay tehlikenin boyutunu gözler önüne serdi. Geçtiğimiz gün Bakırköy'de yanarak ilerleyen metrobüste bulunan ve çalışmadığı iddia edilen yangın tüpünün İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan'ın kardeşinin şirketinden alındığı ortaya çıktı.

AK PARTİLİ İSİM SORU ÖNERGESİ VERDİ

İBB Meclisi'nde 'al gülüm ver gülüm' olayı sert tartışmalara neden olmuştu. AK Partili Meclis üyesi Halit Cebeci, İstanbul’daki metrobüslerdeki yangın tüpleri ihalesinin İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan’ın kardeşinin şirketine verilmesi ile ilgili soru önergesi verdi.

LAFA GELDİĞİNDE LİYAKAT, TİCARETE GELDİĞİNDE TÜM ETİK DEĞERLER UNUTULUYOR

Cebeci, “Lafa geldiğinde liyakat, şeffaflık diyenler iş ticarete geldiğinde tüm etik değerleri unutuyor” dedi. İBB tarafından İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan’a makam aracı tahsis edildiğini de hatırlatan Cebeci, bu araçla il il gezildiğini söyledi.

CEBECİ SORU ÖNERGESİ VERDİ

Cebeci soru önergesinde, şunları aktardı:

Yangın söndürme tüpleri ile ilgili ihaleye toplam kaç firma girmiştir? İhaleye giren firmaların yeterlilik belgeleri var mıdır? İhale süreci ve sonuçlandırılması aşamasında firmalar arasında eksik evrakı (Banka teminat mektubu ve benzeri) olan firma var mıdır? İBB yönetimi tarafından metrobüslerde kullanılmak üzere alınan yangın tüplerinin ihalesinin İBB meclisinde bulunan bir siyasi partinin grup başkan vekilinin kardeşine verilmesini hangi siyasi etik ilkeleri ile izah edebilirsiniz. Sosyal medyaya veya kamuoyuna mal olmayan bu ve bunun gibi benzeri ihaleler başka hısım akrabalara da verilmiş midir?” 

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!