banner2

İmamoğlu hazımsızlığını gizleyemedi: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı tören ‘korsan’ dedi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı İstanbul’un Fethinin 569. Yıldönümü töreni hakkında skandal ifadeler kullandı. İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı fetih kutlamaları için ‘korsan’ ifadesini kullandı.

Gündem 29.05.2022, 23:10 30.05.2022, 00:19
Abone ol

Görevi olan İBB başkanlığı haricindeki konularla polemik olan Ekrem İmamoğlu yine skandal ifadelere yer verdi.

560 BİN KİŞİ KATILDI

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin açılış gününde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı ile İstanbul'un fethinin 569. yılı kutlandı. Kutlamalara binlerce vatandaş katılırken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet Bahçesinde ilk fidan dikimini yaptı. Erdoğan kutlamada yaptığı konuşma sırasında 'Karşımda 560 bin kişi duruyor' diyerek kutlamalara katılan vatandaş sayısını açıklamıştı.

FETİH KUTLAMALARINA ‘KORSAN’ DEDİ

İBB’nin düzenlediği, İstanbul’un Fethinin 569. yıldönümünün kutlandığı etkinlikte konuşan İmamoğlu, 560 bin vatandaşın katıldığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iştirak ettiği törenle ilgili şunları kaydetti:

"Dahası bugün Atatürk Havalimanı'nda korsan bir tören ekleyerek bu aziz şehrin fetih yıldönümünü bile bölmek için çaba sarf ediyorlar. Size mesaj atarak "buraya mecbur gelin" dedim mi? Size mesaj çekip "buraya gelmezseniz yarın işinize de gidemezsiniz" dedik mi? Yani kendi kendinize gönülden buraya geldiniz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk fidan dikimine eşi Emine Erdoğan, Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum ve beraberindeki öğrenciler eşlik etti.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ

İmamoğlu’nun bu ifadesi sosyal medyada büyük tepki gördü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!