İlk kadın general Özlem Yılmaz kimdir, kaç yaşında? İlk kadın general Özlem Yılmaz aslen nereli?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı Resmi Gazete’de yayımlanan Jandarma Genel Komutanlığı 2022 yılı Atama ve Terfileri ile birlikte Türkiye'nin ilk kadın generali olan Özlem Yılmaz, hakkında en fazla araştırma yapılan isimlerinden biri oldu. Kıdemli Albay görevinde olan Özlem Yılmaz, tuğgeneralliğe terfi ederek Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkan Yardımcısı oldu. Vatandaşlar, 'Özlem Yılmaz kimdir, kaç yaşında? Türkiye’nin atanan ilk kadın generali Özlem Yılmaz aslen nereli?'sorularına yanıt arıyor.

Gündem 14.08.2022, 15:17
İlk kadın general Özlem Yılmaz kimdir, kaç yaşında? İlk kadın general Özlem Yılmaz aslen nereli?

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı Resmi Gazete’de yayımlanan Jandarma Genel Komutanlığı 2022 yılı atama ve terfilerinin sonrasında en çok konuşulan isimlerin başında yer alan Tuğgeneral Özlem Yılmaz oldu. Kıdemli Albay görevinde yer alan Özlem Yılmaz, tuğgeneralliğe yükselerek Jandarma Genel Komutanlığı’na atanan ilk kadın general oldu ve Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkan Yardımcısı görevlerine getirildi. Peki Özlem Yılmaz kimdir? 

İLK KADIN GENERAL ÖZLEM YILMAZ KİMDİR?

13 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazete'de jandarma terfileri yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı yayımlanan gazetede, Jandarma Genel Komutanlığı 2022 yılı atama ve terfileri kapsamında Türkiye’nin ilk kadın generali Özlem Yılmaz oldu. Yapılan atamaların ardından Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen Tuğgeneral Özlem Yılmaz’ın biyografisi merak edildi. Daha önce Jandarma Genel Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Şube Müdürlüğü yapan ve kıdemli albay iken tuğgeneralliğe terfi eden Özlem Yılmaz hakkında henüz detaylı bir bilgi bulunmuyor. Gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz.

69 GENERAL VE ALBAYIN GÖREVLERİ BELLİ OLDU

Yayımlanan Resmi Gazete kararıyla birlikte gerçekleştirilen atamalarda 69 general ve albayın görevleri, bugün belli oldu. Jandarma Genel Komutan Yardımcılığına Korgeneral İsmail Balıbek ve Korgeneral Hüseyin Kurtoğlu atanırken, jandarmaya atamam ilk kadın general de Tuğgeneral Özlem Yılmaz oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan ve yürürlüğe giren kararda ataması yapılan isimler şu şekilde oldu:

30 AĞUSTOS İTİBARIYLA EMEKLİLİĞE SEVK EDİLENLER

Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil,
Tümgeneral Vedat Çolak,
Tümgeneral Fuat Güney,
Tuğgeneral Yavuz Özfidan,
Tuğgeneral İbrahim Koyuer,
Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay,
Tuğgeneral Mehmet Çimen,
Tuğgeneral Mustafa Başoğlu,
Tuğgeneral İbrahim Güven,
Tuğgeneral Nuri Öztürk,
Tuğgeneral İsmail Sıkı.

30 AĞUSTOS TARİHİ İTİBARIYLA TERFİ EDENLER

Jandarma Genel Komutanlığına mensup 2 Tümgeneral Korgeneralliğe,
14 Albay ise Tuğgeneralliğe
16 Tuğgeneral Tümgeneralliğe terfi edecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!