banner2

İletişim Başkanlığı'ndan manipülasyonlara cevap! "6. madde" hatırlatması

İletişim Başkanlığı kendi bünyesinde kurduğu "Dezenformasyonla Mücadele Merkezi" hakkındaki iddialara yanıt verdi. 14 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 6. maddesine atıfta bulunulan açıklamada "Her türlü dezenformasyonla mücadele etmek İletişim Başkanlığı’nın görevidir" ifadelerine yer verildi.

Gündem 07.09.2022, 22:00
Abone ol
İletişim Başkanlığı'ndan manipülasyonlara cevap! "6. madde" hatırlatması

İletişim Başkanlığı kendi bünyesinde kurduğu "Dezenformasyonla Mücadele Merkezi" hakkındaki iddiaların mesnetsiz olduğunu belirtirken söz konusu haberlere yönelik spekülasyonlara yanıt verdi. 14 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ne atıfta bulunulan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"HABERLER GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR"

Bazı basın yayın organlarında, İletişim Başkanlığı bünyesinde kurulan “Dezenformasyonla Mücadele Merkezi” hakkında mesnetsiz iddialar yer almıştır. İletişim Başkanlığı’nın, Türkiye’ye karşı dezenformasyonla mücadele etme görevine yönelik bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. 

14 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çok açıktır. Kararnamenin 6. Maddesinde “Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı yürütülen psikolojik harekât, propaganda ve algı operasyonu faaliyetlerini belirleyerek her tür manipülasyon ve dezenformasyona karşı faaliyette bulunmak.” yazılıdır.

"EN BÜYÜK SORUMLULUĞUMUZ"

Dolayısıyla her türlü dezenformasyonla mücadele etmek İletişim Başkanlığı’nın görevidir. Bu görev, milletin iradesi olan Cumhurbaşkanlığı makamı tarafından verilmiştir. Vazifemizi hakkıyla yerine getirmek Sn. Cumhurbaşkanımıza ve milletimize karşı en büyük sorumluluğumuzdur.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!