banner2

İletişim Başkanı Altun: Dur durak bilmeden çalışmaya devam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugünkü programını özet geçen Fahrettin Altun, güçlü ve büyük Türkiye yolunda çalışmayı sürdüreceklerini belirtti.

Gündem 16.09.2021, 19:41 16.09.2021, 20:03
Abone ol
İletişim Başkanı Altun: Dur durak bilmeden çalışmaya devam

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gün içerisinde katıldığı programlara ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programı hakkında bilgi paylaşan Altun, Cumhurbaşkanı'nın konuşmasından da özet verdi.

“DUR DURAK BİLMEDEN ÇALIŞMAYA DEVAM”

İletişim Başkanı Altun, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, güçlü ve büyük Türkiye yolunda çalışmaya devam edeceklerini belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 2021 UNESCO Ahi Evran Anma Yılı vesilesiyle ahilik geleneğinin banisi, gönül sultanlarımızdan Ahi Evran’ın şehri Kırşehir’e konuk oldu.

Cumhurbaşkanımız burada Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması Programı’nda halkımıza hitap etti.

Günümüzde ahilik geleneğinin en önemli temsilcisi olan esnaflarımızın sadece alan, satan, ticaret yapan kişiler olmadıklarını kaydeden Cumhurbaşkanımız, esnafların aynı zamanda bulundukları muhitin “gözü, kulağı, vicdanı, hamisi ve göstericisi” olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanımız, modern dünyanın keşfettiği çarelerin Ahi Ocaklarının nizamnamelerinde ayrıntısıyla yazılı olduğunu ifade ederek, ahiliğin bugünün dünyasının ihtiyaçlarına derman olabilecek en önemli hazinelerimizden biri olduğuna dikkat çekti.

Esnaf ve zanaatkârların Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı’nı kutlayan Cumhurbaşkanımız, esnafa yönelik güçlü desteğin de süreceğini dile getirdi.

Güçlü ve büyük Türkiye yolunda dur durak bilmeden çalışmaya devam…”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!