banner2

İkna etmek için harekete geçtiler! CHP heyetine Muharrem İnce'den veto: İçimden gelmiyor!

Memleket Partisi, dün ikinci tur seçimleri için kararı belirlemek adına bir toplantı yaptı. Muharrem İnce başkanlığında yapılan Merkez Yürütme Kurulu'ndan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vermeme kararı alındı. Muhalif Gazeteci İsmail Küçükkaya, Muharrem İnce ile görüşen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın, İnce'nin kendilerine "Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklemek içimde gelmiyor" dediğini ifade etti.

Gündem 26.05.2023, 13:29 26.05.2023, 15:16
Abone ol
İkna etmek için harekete geçtiler! CHP heyetine Muharrem İnce'den veto: İçimden gelmiyor!

İlk turda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 5 puan gerisinde kalan Sekizli Masa'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ikinci tur seçimi için destek arayışına hız kesmeden devam ediyor.

MUHARREM İNCE BAŞKANLIĞINDA MYK TOPLANDI 

14 Mayıs'a günler kala cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilen Muharrem İnce başkanlığındaki Memleket Partisi, Merkez Yönetim Kurulu toplantısını (MYK) gerçekleştirdi. Memleket Partisi'nin, 28 Mayıs'taki ikinci tur seçiminde herhangi bir adayı destekleyip desteklemeyeceğine ilişkin kararı belli oldu.

"HİÇBİR ADAY DESTEKLENMEYECEK"

Partinin ikinci tur oylamasında hiçbir adayı desteklemeyeceği ifade edildi.  Muharrem İnce'nin, "Çekildiğimizde hangi noktadaysak oradayız. Açık bir destek bildirmeyeceğiz" dediği öğrenildi.

"KİMSE BİZE BASKI YAPMAYA KALKMASIN"

Memleket Partisi Kurucusu ve Parti Meclis Üyesi Ömer Özdoğan da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bunca hadiseden sonra kimse bize baskı yapmaya kalkmasın. Yeni bir açıklamaya lüzum yok. Sözümüzün arkasındayız. Ne Cumhur ne Millet Tek Yol Memleket diyor, kaldığımız yerden devam ediyoruz. Tarih bizi tartacaktır. Kimsenin haddine değlldir yargılamak! Ülkemize hayırlı olsun" sözleriyle CHP'lilerin yaptığı baskılara da tepki gösterdi.

İNCE'Yİ İKNA ETMEYE ÇALIŞTILAR 

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile yakın ilişkisi olan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın da aralarında bulunduğu bir heyetin İnce'ye gönderildiği öğrenildi. Muhalif Gazeteci İsmail Küçükkaya, bu kapsamda kendisine Karalar tarafından verilen bilgileri paylaştı. Küçükkaya, Karalar'ın İnce'den Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ gibi bir açıklama yapmasını istediğini aktardı.

"BENİ HASTA ETTİLER"

Küçükkaya ziyareti şöyle anlattı: "Dün Zeydan Karalar aradı beni. O sırada Muharrem İnce'ye gidiyorlardı. Bilgi vereyim dedi ama sende kalsın dedi. Sonra ben onu bir daha aradım. Ne oldu dedim Muharrem İnce meselesi. Ona anlattık anlattık, "Ben hastayım, annem hasta beni hasta ettiler mahvoldum ben" dedi.,

"HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTIĞIN KİTLE İLE BARIŞABİLİRSİN"

Zeydan Başkan da demiş ki "Senin getireceğin oy belki yarımdır belki azdır geçtim. Sen Ümit Özdağ benzeri bir açıklama yaparsan küstürdüğün, hayal kırıklığına uğrattığın kitle ile barışabilirsin." Muharrem İnce de demiş ki, aynen Zeydan Karalar'dan duyduğum gibi aktarıyorum; 'İçimden gelmiyor."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!