banner2

İki aile daha çocuklarına kavuştu! Bakan soylu duyurdu: Söke söke aldılar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, evlat nöbetindeki iki ailenin daha çocuklarına kavuştuğunu duyurdu. Soylu, "Annelerin cesareti, PKK ve tüm terör örgütlerini çökertecek!" dedi.

Gündem 01.07.2022, 22:46 01.07.2022, 22:57
Abone ol
İki aile daha çocuklarına kavuştu! Bakan soylu duyurdu: Söke söke aldılar

Bakanlık'tan yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığı koordinesinde Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yürütülen ikna çalışmaları neticesinde;

PKK/KCK terör örgütünden kaçan (2) örgüt mensubu daha güvenlik güçlerine teslim oldu.

2015 yılında terör örgütünün kırsal alanına katıldıkları tespit edilen örgüt mensuplarının son olarak Irak'ta faaliyet yürüttükleri tespit edildi. Teslim olan örgüt mensuplarından A.T.'nin annesi 2020 yılından bu yana Diyarbakır Anneleri içinde yer alıyor.

M.A. isimli örgüt mensubunun annesi ise Mart ayından bu yana Diyarbakır HDP İl binası önünde bekleyişine devam ediyor. Böylelikle Evlat Nöbetinde kavuşan aile sayısı 37’ye, 2022 yılı içerisinde sadece ikna yoluyla ülkemize teslim olan örgüt mensuplarının sayısı ise (53)'e yükseldi.

ANNELERİN CESARETİ TERÖR ÖRGÜTÜNÜ ÇÖKETECEK!

Bakan Soylu, soyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, "Söke söke alıyoruz. Diyarbakır Anneleri'nden iki aile dahaJandarma ve Emniyet'imizin ortak çalışmasıyla, ısrarları ve inatlarının karşılığında çocuklarını, terör örgütündensöke söke aldılar Annelerin cesareti, PKK ve tüm terör örgütlerini çökertecek." ifadesini kullandı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!