banner2

Iğdırlı çocuklardan depremzede çocuklara oyuncaklı destek!

Kahramanmaraş'ta yaşanan şiddetli depremler sonrası Iğdırlı çocuklar depremzede çocuklara destek olmak için topladıkları oyuncakları deprem bölgesine gönderdi.

Gündem 21.02.2023, 18:51
Abone ol
Iğdırlı çocuklardan depremzede çocuklara oyuncaklı destek!

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından tüm Türkiye yaraları sarmak için birlik oldu. 

Iğdırlı çocuklar da depremzede çocuklara yardımcı olmak için aralarında topladıkları oyuncakları gönderdi. 

Tuzluca Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan, Kahramanmaraş Fuar Alanı'nda kurulan çadır kentte yaptığı açıklamada, kente depremlerin ardından gelen ilk yardım ekiplerinden olduklarını, 7 Şubat'ta ilçede topladıkları malzemeleri aynı gün bölgeye ulaştırdıklarını belirtti. 

SICAK YEMEK VE YAKACAK ODUN GÖNDERİLDİ 

Yaklaşık 1000 çadırın bulunduğu bölgede 13 gündür saat 22.00'ye kadar sıcak yemek dağıttıklarını dile getiren Türkan, depremzedeler için 650 odun sobası ile 2 tır odun getirdiklerini anlattı.

TÜM İLÇE HALKI YARDIM İÇİN SEFERBER OLDU 

Sadece belediye ve kurumlar olarak değil tüm ilçe halkı olarak yardımlar için seferber olduklarını aktaran Türkan, Tuzluca Çalışkan Kadınlar Kooperatifinin toplam 40 bin tandır ekmeği pişirdiğini, bugün de 80 bidon kavurmanın depremzedelere ikram edildiğini aktardı. 

IĞDIRLI ÇOCUKLAR DEPREMZEDE ÇOCUKLARA OYUNCAK GÖNDERDİ 

Türkan, ilçede çocukların da oyuncak hediyeleriyle kardeşlerine destek olmaya çalıştığına işaret etti.

Öte yandan ilçeden gönderilen yardım kolilerine oyuncak koyan bazı çocukların akranlarına gönderdikleri notlar da dikkati çekti.

'ELİMDEN GELENİ YAPTIM'

"Elimden geleni yaptım" başlıklı not yazan 10 yaşındaki Zehra Merziye, "Sizin arkanızdayım, korkmayın. Allah yardımcınız olsun." mesajını iletirken Azra isimli çocuk da "Depremde evlerinizin yıkıldığını duyduk. Çok geçmiş olsun. Size bir hediye hazırladık umarım beğenirsiniz." sözleriyle duygularını paylaştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!