banner2

İçişleri Bakanlığı duyurdu: 1'i DEAŞ'lı terörist 2 Avustralyalı sınır dışı edildi

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı tarafından Avustralya'nın Interpol üzerinden aradığı Tony Nabeel Haddad ile DEAŞ terör örgütü üyesi Neil Christopher Prakash sınır dışı edildi.

Gündem 02.12.2022, 17:04
Abone ol
İçişleri Bakanlığı duyurdu: 1'i DEAŞ'lı terörist 2 Avustralyalı sınır dışı edildi

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Avustralya makamları tarafından 'Denetime tabi kimyasal maddenin yasa dışı ithalatı' suçundan tutuklama emri olan ve Interpol tarafından aranan Avustralya vatandaşı Tony Nabeel Haddad, ağustos ayında Türkiye'den sahte pasaportla çıkış yapmaya çalışırken yakalanmıştı. 

TÜRKİYE AVUSTRALYA İLE TEMASA GEÇTİ 

Türkiye uluslararası seviyede aranan Haddad'ın iadesi için Avustralya ile temasa geçti. 

DEAŞ'LI TERÖRİST AVUSTRALYA'YA İADE EDİLDİ 

Diğer yandan terör örgütü DEAŞ üyeliğinden tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edilen Avustralya vatandaşı Neil Christopher Prakash'ın da sınır dışı edilmesi için harekete geçildi. 

Göç İdaresi Başkanlığına bağlı Kocaeli Gündoğdu Geri Gönderme Merkezi'nde tutulan Haddad ile Gaziantep Oğuzeli Geri Gönderme Merkezi'nde tutulan Prakash yoğun güvenlik önlemleri altında dün İstanbul Havalimanı'ndan sınır dışı edildi.

Avustralya Federal Polisi tarafından gözaltına alınan Haddad ve Prakash, uçakla Sri Lanka aktarmalı olarak ülkelerine geri gönderildi. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!