İçişleri Bakanlığı açıkladı! İşte, 2021'in çözülemeyen tek cinayeti

İçişleri Bakanlığı tarafından polis sorumluluk bölgesinde 2021'de işlenen 1468 cinayetten 1467'sinin aydınlatıldığı, çözülemeyen tek vakanın Denizli'de yaşandığı belirtildi. 

Gündem 23.01.2022, 11:07 23.01.2022, 14:06
Abone ol
İçişleri Bakanlığı açıkladı! İşte, 2021'in çözülemeyen tek cinayeti

İçişleri Bakanlığı, geçen yıl polis sorumluluk bölgesinde işlenen cinayetlerin ne kadarının faillerinin bulunduğuna ilişkin açıklama yaptı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, emniyet asayiş birimlerinin çalışmaları sonucu geçen yıl polis sorumluluk bölgesinde meydana gelen 'kasten öldürme' olaylarının neredeyse tamamı çözüldü. Açıklamada 1468 cinayetten 1467'sinin aydınlatıldığı, çözülemeyen tek vakanın Denizli'de yaşandığı bildirildi.

Olay, 21 Ocak 2021'de akşam saatlerinde Pamukkale ilçesinde meydana geldi. Doğal gaz tesisatçısı Burak Durna, Cumhuriyet Mahallesi'ndeki evine gireceği sırada yan binadaki boş daireden tabancayla ateş edilmesi sonucu ağır yaralandı. Durna'yı kapı önünde kanlar içinde eşi Seher Durna buldu. Ambulansla Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Durna, hayatını kaybetti. Olayın aydınlatılması için Denizli Emniyet Müdürlüğü geniş çaplı çalışma başlattı. Olay Yeri İnceleme ile Cinayet ve Gasp Büro Amirliği ekipleri, Durna'nın saldırıya uğradığı bina ve çevresinde detaylı inceleme yaptı.

CİNAYETİN AYDINLATILMASI İÇİN ÖZEL EKİP KURULDU

Şüphelinin, Burak Durna'ya ait evin yanındaki apartmanın 1'inci katındaki boş dairenin balkon kapısını kırıp, içeriye girdikten sonra pusuya yattığı belirlendi. Cinayetin aydınlatılması için özel ekip kuruldu. Cinayet Bürosu ekipleri, olayı çözmek için Durna'nın başta yakınları olmak üzere arkadaşlarının da ifadesini aldı. Ekipler fail ya da faillerinin tespit edilip, yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!