banner2

İçişleri Bakanı Soylu: TFF binasına silahlı saldırı düzenleyen 2 şahıs yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Riva’daki TFF binasına silahlı saldırı düzenleyen 2 şahsın yakalandığını ve gözaltına alındığını duyurdu. Bakan Soylu, alkollü oldukları belirlenen saldırganların, binaya 11 el ateş ettikleri bilgisini paylaştı.

Gündem 01.09.2022, 21:54 02.09.2022, 02:36
Abone ol

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Riva’daki Türkiye Futbol Federasy.onu (TFF) binasına silahlı saldırı düzenleyen 2 şahsın yakalandığını duyurdu.

SALDIRGANLAR YAKALANDI

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Beykoz Riva'da bulunan tesislerine akşam saatlerinde yönetim kurulu toplantısı sırasında uzun namlunu silahlı saldırı gerçekleştirilmişti. Olay sonrası tesislere  helikopterle giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu binanın hemen yanında bulunan dere tarafından yapıldığı belirtilen saldırıyı gerçekleştiren saldırganların yakalandrığını ve saldırganlar tarafından 11 el ateş edildiğini açıkladı.

ALKOLLÜ ÇIKTILAR

Bakan Soylu, saldırganlar C.U ve O.G'nin alkollü olduğunu ifade ederek, "Yakın yerden 11 adet atış olduğunu değerlendiriyoruz. 11 adet boş kovan var. Binaya 5 adet isabet var. Zanlılar kısa bir süre içerisinde yakalandı. C.U. ve O.G. polisimizin dikkatli çalışması sonucunda hemen alındı. Olay tüm yönleriyle soruşturulacak. Kafada bir tek soru kalmayıncaya kadar bu soruşturmayı derinleştireceğiz. Bir yaralanma söz konusu değil. Başka bir şey söz konusu değil. Cenab-ı Allah'a şükürler olsun. Geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

YÖNETİM KURULU ODASINA İSABET ETTİ

Kurşunlar tesislere isabet ederken saldırıda ölen veya yaralanan kimsenin olmadığı belirtildi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis ekipleri, saldırının gerçekleştiği dere kenarında uzun süre inceleme yaptı. Kurşunların yönetim kurulu odası ile iki boş odaya isabet ettiği belirlendi.

HAMİT ALTINTOP ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Olayda saldırganların silahından çıkan kurşunlardan bir tanesinin Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop'un yanından geçtiği ve koltuğa saplandığı öğrenildi. Saldırı sırasında yönetim kurulu üyeleri kendilerini yere atarak korumaya çalıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!