banner2

İçişleri Bakanı Soylu, polise yumruk atan HDP milletvekilinin adını açıkladı: Kılıçdaroğlu, müsebbibi sensin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa ve İstanbul'un Kadıköy ilçesinde yapılmak istenen izinsiz yürüyüşlere müsaade etmediklerini belirtti. Kadıköy’de izinsiz gösteri esnasında HDP Milletvekili Saliha Aydemir'in polise yumruk attığını söyledi. Gerekli suç duyurusu yapıldığını belirten Soylu, bu olayın müsebbibinin Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi.

Gündem 12.06.2022, 19:57 12.06.2022, 23:33
Abone ol

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa ve İstanbul'un Kadıköy ilçesinde yapılmak istenen izinsiz yürüyüşlere müsaade etmediklerini söyledi.

"HİÇBİR YERDE MÜSADE ETMEDİK"

Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, terörist cenazesine de terörist başı için yürümek isteyene de müsaade etmeyeceklerini bildirdi.

"Bugün, terörist başı, bebek katiliyle ilgili yürüyüş için Bursa Gemlik'e; içinde PKK'nın emir eri sözde milletvekilleri dahil birçok yerden gitmek isteyenlere hiçbir yerde elbette müsaade etmedik." ifadesini kullanan Soylu, Kadıköy'den gitmek isteyip direnenlerin gözaltına alındığını kaydetti.

"KILIÇDAROĞLU, MÜSEBBİBİ SENSİN"

Soylu, paylaşımında, "Kadıköy’den gitmek isteyip direnenler gözaltında... Polisimize yumruk atan terörist bozuntusunun ismi, HDP Milletvekili Saliha Aydemir. Gerekli suç duyurusu yapılıyor. Kılıçdaroğlu, müsebbibi sensin..." ifadelerine yer verdi.

70 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Kadıköy'de izinsiz yürüyüş yapmak isteyen ve polise mukavemette bulunan 70 şüpheli gözaltına alındı.

PKK YANDAŞLARI KADIKÖY'DE BÖYLE YÜRÜDÜ

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!