banner2

İçişleri Bakanı Soylu'dan 6'lı masaya gönderme: 'Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar'

AK Parti Edirne İl Başkanlığında konuşan İçişleri Bakanı Soylu, 6’lı masaya göndermede bulundu. Bakan Soylu, “Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar, bunlar karakola düşerler. Korkuyorum iş bana düşecek yine. Masanın altından birileri tekme atıyor, bir de belediye başkanlarına bel altı çalışıyorlar” dedi. Soylu, teröristlere teslim olmaları konusunda mesaj yollayarak "Bugün uzun zamandan beri peşinde olduğumuz 2 terörist teslim oldular yurt içinde. Biz onlara bir şey söylüyoruz: 'Ya sarı torba ya teslim.' Yine bugün Beytüşşebap'ta kahraman jandarmamız 2 teröristi de etkisiz hale getirdi. Bugün 4 eksilme var" dedi.

Gündem 18.09.2022, 00:14 18.09.2022, 00:58
Abone ol
İçişleri Bakanı Soylu'dan 6'lı masaya gönderme: 'Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar'

6’lı masaya göndermede bulunan İçişleri Bakanı Soylu, “Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar, bunlar karakola düşerler. Korkuyorum iş bana düşecek yine. Masanın altından birileri tekme atıyor, bir de belediye başkanlarına bel altı çalışıyorlar” ifadesini kullandı.

“MASANIN ALTINDAN BİRİLERİ TEKME ATIYORLAR”

Katılımcılara, "Türkiye'yi kime vereceksiniz? Kılıçdaroğlu'na mı bırakacaksınız?" diye soran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar, bunlar karakola düşerler. Korkuyorum iş bana düşecek yine. Masanın altından birileri tekme atıyor, bir de belediye başkanlarına bel altı çalışıyorlar. Ankara Belediye Başkanına bel altı çalışıyorlar, İstanbul Belediye Başkanına bel altı çalışıyorlar. O ona bel altı çalışıyor, bu buna bel altı çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye'yi bu koalisyonlar geri bıraktı şimdi tekrar Türkiye'yi koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna müsaade etmeyelim” dedi.

TENDÜREK VE AMANOSLAR TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENDİ

Soylu konuşmasına şu şekilde devam etti;

"Adam, Sakarya Meydan Muharebesi'nin nerede yapıldığını bilmiyor. Mübarek memlekette ilkokul okumadın mı? Ortaokul, lise, üniversite okumadın mı? Ömründe hiç Polatlı'ya gitmedin mi? Ömründe hiç Sakarya'dan geçmedin mi? Bir de inanarak anlatıyor. Yalanı o kadar güzel konuşuyor ki, o kadar güzel konuşuyor. Ama sınır ötesine tezkereye 'hayır' oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK'yla iktidar oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Nasıl oturulur, Amerika'nın, Avrupa'nın talimatı nasıl alınır? Ey Kılıçdaroğlu, senden önce bu ülkede sana benzeyen mandacılar vardı, tarihe gömdü bu millet tarihe gömdü. Özgür ve bağımsız bir Türkiye istiyoruz.”

Bakan Soylu, terörle mücadelenin aralıksız sürdüğünü ve birçok yerin terörden arındırıldığını söyleyerek, terör örgütü üyesi sayısının 120'nin altına düştüğünü, Tendürek ve Amanosların tertemiz olduğunu ifade etti.

Soylu, "Buradan söylemek istiyorum, Tunceli'de 5 terörist kaldı. İnşallah yakında tertemiz olacak. Allah nasip edecek 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde bir tek hain terörist kalmayacak, tertemiz olacak. Bugün uzun zamandan beri peşinde olduğumuz 2 terörist teslim oldular yurt içinde. Biz onlara bir şey söylüyoruz: 'Ya sarı torba ya teslim.' Yine bugün Beytüşşebap'ta kahraman jandarmamız 2 teröristi de etkisiz hale getirdi. Bugün 4 eksilme var" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!