banner2

İçişleri Bakanı Samsun'da açıklamalarda bulundu: 'Turuncu uyarı yarın Ordu'ya gidecek'

Samsun’daki Gülsan Sanayi Sitesi’ndeki incelemeleri sonrası açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Yerlikaya, "Bu gece Samsun'da dikkat yarın turuncu uyarı Ordu'ya doğru gidecek. Perşembeden itibaren yoğun yağışlar Karadeniz'den çıkacak." dedi.

Gündem 05.06.2023, 20:59 06.06.2023, 00:20
Abone ol
İçişleri Bakanı Samsun'da açıklamalarda bulundu: 'Turuncu uyarı yarın Ordu'ya gidecek'

Yoğun yağışın görüldüğü Samsun'a gelen İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Gülsan Sanayi Sitesi'nde açıklamalarda bulundu. Aki Yerlikaya'nın açıklamalarından satır başları şöyle:

"8 VATANDAŞIMIZ GÜVENLİ NOKTAYA ALINDI"

"Bugün 5 ilçemizde eğitime ara verildi. Bugün özellikle de Samsun'a geldim. Bu saat itibarıyla teyit aldık. Yine yoğun yağışla ilgili turuncu uyarı verildi. Sinop ile ilgili Ayancık ilçesi Ayancık yolu üzerinde dere taşması meydana gelmiştir. Ayancık ilçesi Kestanelik köyünde mahsur kalan 8 vatandaşımız güvenli noktaya alınmıştır.

"BİR VATANDAŞIMIZIN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI"

Sinop merkezi ile karayolu ulaşımı açık durumdadır. Kastamonu 1,5 günden beri yoğun yağışlar etkili olmuştur. 3 vatandaşımızın içinde bulunduğu araç sele kapılmıştır. O araçtan bir vatandaşımız kurtarılmış bir vatandaşımızın cansız bedenine ulaşılmıştır. Bir vatandaşımızın da arama çalışmaları devam etmektedir.

"YAĞIŞ ORDU'YA GİDİYOR"

AFAD Başkanımız orada. Devlet olarak biz AFAD koordinasyonunda Samsun'da valimiz, milletvekilimiz, bütün bölge müdürlüklerimiz yaraları sarmakla ilgili bütün çalışmalar devam ediyor. AFAD ve Meteoroloji'den yapılan uyarılara dikkat edin. Bu gece Samsun'da dikkat yarın turuncu uyarı Ordu'ya doğru gidecek. Perşembeden itibaren yoğun yağışlar Karadeniz'den çıkacak"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!