banner2

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: 'Yaralarımızı hep birlikte saracağız'

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 6 Şubat'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6'lık depremlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Yerlikaya; "Topyekün seferberliğimiz devam ediyor ve her bir vatandaşımız sıcak yuvalarına kavuşana kadar da devam edecek" dedi.

Gündem 10.06.2023, 12:56 10.06.2023, 21:07
Abone ol
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: 'Yaralarımızı hep birlikte saracağız'

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Büyük bir dram yaşadık. Gerçekten yüzyılın felaketi deprem 11 ilimizde sevgili canlarımızı kaybettik. Mekanları cennet olsun. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Hep dualar ediyoruz. Rabbim tekrarından bizleri korusun. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde o ilk andan bu ana kadar ve bundan sonra kalıcı konutlara depremzede vatandaşlarımızı teslim edince, depremden etkilenen şehirlerimizi öncesinden daha güzel hale getirinceye kadar heyecanla çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

"ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Sözlerine devam eden Yerlikaya, "Pazartesi İçişleri Bakanı olarak göreve başladım. Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz. Gece-gündüz demeden büyük heyecanla çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Adıyaman 6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen şehirlerimizden birisi." ifadelerini kullandı.

64 BİN 500 KONUT YAPILACAK

Yerlikaya, ''Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettikleri gibi depremzede vatandaşlarımızı kalıcı konutlarına kavuşturmak bizim canla başla çalıştığımız temel hedefimiz bu. Çevre Şehircilik ve İklim Değişişkliği Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığımızın işbirliğiyle 64 bin 500 konut yapılacak. Adıyaman'da konutları hasarlı olan 210.382 vatandaşımıza barınma hizmeti veriliyor.'' ifadelerine yer verdi.

4 MİLYAR 11 MİLYON LİRA KAYNAK HARCANDI

6 şubat tarihinden bugüne Adıyaman'a 4 milyar 11 milyon lira kaynak harcandığını belirten Yerlikaya, şehirde 48 milyonu aşkın öğün dağıtımı yapıldığını bildirdi.

"TOPYEKÜN SEFERBERLİĞİMİZ DEVAM EDİYOR"

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya toplantıya dair sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "İçişleri Bakanı Ali YerlikayaYüzyılın Felaketi’nin 125. gününde Adıyaman Afet Koordinasyon Merkezimizde Değerlendirme Toplantımızı gerçekleştirdik. Bu büyük felaketi, Devletimiz, Hükümetimiz, Belediyelerimiz, STK’larımız, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız birlikte Milletimiz el ele vererek Asrın Kardeşliğine dönüştürdü Topyekün seferberliğimiz devam ediyor ve her bir vatandaşımız sıcak yuvalarına kavuşana kadar da devam edecek. Hep söylediğimiz gibi: Yaralarımızı hep birlikte saracağız!" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!