banner2

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı'dan İBB açıklaması: 8 müfettiş görevlendirildi

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü İsmail Çataklı, İBB'ye açılan soruşturma ile ilgili olarak '8 kişilik bir heyet var söz konusu olan. Bunlar olayın ciddiyeti ile bağdaşmayan olaylar. Teftişle ilgili yapılan işlemler hukuka tümüyle uygun. Olayın içeriğine bakmakta fayda var.’

Gündem 04.01.2022, 14:29 04.01.2022, 16:39
Abone ol
İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı'dan İBB açıklaması: 8 müfettiş görevlendirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun örgüt üyelerinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde işe alındığını dair açıklama yapmıştı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun göreve geldiği günden bu yana işten kovduğu 13 bin 312 kişinin yerine İBB iştiraklerini örgütlere teslim ettiği iddiası siyaset dünyasının bir numaralı konusu haline gelmişti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından İçişleri Bakan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü İsmail Çataklı Aylık Basın Bilgilendirme Toplantısı’nda konuştu. 

8 MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ

İsmail Çataklı, İçişleri Bakanlığı'nca İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve şirketlerinde iş başı yaptırılan personelden bazılarının terör örgütleriyle iltisaklı-irtibatlı olduğu iddiaları üzerine başlatılan teftişte, görevlendirilen müfettişin AK Partili olduğu iddiasının sorulması üzerine, şunları kaydetti: "Henüz rapor tamamlanmadı. Görevlendirilen bir arkadaşın adaylığı ile ilgili bir gündem var. Oysa görevlendirilen müfettiş sayısı 8. Bu görevlendirilen arkadaş, daha önce de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde teftiş ve soruşturmalarda bulunmuş ve birçok dosyada soruşturma izni verilmemesi teklifi getirmiş.

'YAPTIKLARI İŞE BAKARIZ'

Ayrıca insanların anayasal hakkı; kamu görevlilerinin de birçok kurum ve kuruluşlarında, seçim öncesi insanlar istifa ederler aday olurlar, seçilirler veya seçilemezse de dönerler. Teftiş kurulunda da bu var. Birçok siyasi partiden aday olup, dönen arkadaş var. Hatta CHP'den olanlar da var. Dolayısıyla bunlar, olayın ciddiyetiyle bağdaşmayan iddialar. Biz yaptıkları işlere bakarız, o işlerin sonuçlarına bakarız. O anlamda yapılan işlem hukuka tümüyle uygun."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!