banner2

İbrahim Kalın'dan FETÖ ağzıyla soru yönelten İsveçli muhabire sert cevap: Bu dürüst gazetecilik değil

PKK'yı bünyesinde besleyen İsveç'in devlet televizyonu SVT Nyhter kanalına röportaj veren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, muhabirin FETÖ ağzıyla yönelttiği 'Türkiye suçlular için güvenli liman' sorusuna sinirlenerek, ''Burada bir gerçeklik yok. Farklı bir ajandanız var. Bu PKK ve FETÖ konuşmasıdır. Bu dürüst gazetecilik değildir. Bu tür iddiaları sık sık duyuyoruz. Böyle şeylerle karalanmamıza izin vermeyiz.'' dedi.

Gündem 01.12.2022, 16:32 01.12.2022, 18:06
Abone ol

Terör örgütü PKK'ya ev sahipliği yapan İsveç yeni bir provokasyon girişimine imza attı. FETÖ'cülerin ortaya attığı ve muhalefetin de üzerinde yalanlarını sıraladığı 'Türkiye suçlular için güvenli liman' argümanı üzerinden Türkiye'yi hedef almaya çalışan İsveç devlet televizyonu SVT Nyheter kanalı muhabirine çok sert cevap vererek yayının kesilmesini istedi.

'BURADA BİR GERÇEKLİK YOK'

Türkiye'yi suçlular için güvenli lman olarak göstemeye çalışan provokatör muhabire ağzının payını veren İbrahim Kalın şunları söyledi:

Türkiye'nin bir şekilde bu insanlara sığınak sağladığını ve burada onları koruduğunu öne sürüyorsanız hiçbir dayanağınız yok. Eğer kastınız buysa, kesinlikle reddediyorum, aynı şey Türkiye'nin kokain kaçakçılığı veya uyuşturucu tacirlerinin merkezi olması için de geçerli. Burada bir gerçeklik yok. Nerede? Bir rapordan bahsediyorsunuz ve bunun arkasında kimin olduğunu bilmiyorum. Ama bütün bir ülkeyi korkunç bir şeyle suçladınız. Türkiye suçlular için bir sığınak değil. Uyuşturucu kaçakçılığı ve insan kaçakçılığıyla çok sıkı mücadele ediyoruz. Tutuklamalar ve el konulan uyuşturucularla ilgili istatistiklerde görülebilir. Birçoğu Türkiye üzerinden Avrupa'ya kaçakçılık yapmaya çalıştı, bunu durdurduk.

'BU PKK VE FETÖ KONUŞMASIDIR'

Muhabirin provokasyon ağzına sinirlenen Kalın, "Farklı bir ajandanız var. Türkiye'nin kokain kaçakçılığının ve mafya liderlerinin merkezi olduğunu iddia ediyorsunuz. Bu PKK ve FETÖ konuşmasıdır. Bu dürüst gazetecilik değildir. Bu tür iddiaları sık sık duyuyoruz. Böyle şeylerle karalanmamıza izin vermeyiz. Bu dürüst gazetecilik değil. Asılsız suçlamalar gerçekmiş gibi sunuluyor ve siz soru sorup yanıtlamamı istiyorsunuz. Bunlar saçma sorular. Neyse devam etmek istemiyorum. Şunu durdurabilir misin?" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!