banner2

İBB yine yolda kaldı! Kar yağınca kentte manzara değişmedi

İstanbul'da 9 Mart'tan itibaren devam eden kar yağışı kentte ulaşımın aksamasına neden oldu. İETT otobüsleri yolda kalırken bazı seferler iptal edildi.

Gündem 13.03.2022, 10:41 13.03.2022, 10:47
Abone ol
İBB yine yolda kaldı! Kar yağınca kentte manzara değişmedi

İstanbul'da 9 Mart'tan bu yana aralıklarla devam eden kar yağışı, sabah saatlerinde etkisini artırdı.

Anadolu ve Avrupa yakasındaki bazı bölgelerde devam eden kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor.

SEFERLER İPTAL EDİLDİ

Kentte, bazı bölgelerde kar yağışı ve buzlanma nedeniyle araçlar gitmekte zorlanırken, birçok noktadaki İETT seferleri iptal edildi, bazı hatlarda da güzergah değişikliğine gidildi.

Trafikte pazar günü sakinliği yaşanırken D-100 kara yolu ve TEM Otoyolu gibi ana yollar ve arterler açık durumda bulunuyor, ara sokaklarda araçlar kontrollü ilerliyor.

Yağışın görülmediği, pistler ve uçakların taksi yollarının açık olduğu İstanbul Havalimanı'nda ise uçuşlar, daha önce alınan kararlara uygun şekilde azaltılarak devam ediyor.

İstanbul’da 3 gündür etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kar küreme aracının da yolda kaldığı görüldü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul’da kar 3 gündür etkisini göstermeye devam ediyor. Yer yer tipi şeklinde görülen yağış nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Karları temizlemek için yola çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı kar küreme aracının da yolda kaldığı görüldü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!